Всесвіт

За «горизонтом подій» чорної діри людина перестає старіти

Вчені поділилися цікавими фактами щодо найзагадковіших об’єктів у Всесвіті — чорних дір. Так, опинившись під впливом чорної діри людина, практично, перестане старіти. Коли людина або корабель перетнуть «горизонт подій», сторонній спостерігач побачить, як ці об’єкти нескінченно «падають» в чорну діру, немов час для них перестав йти.

Просторово-тимчасове викривлення було чудово обіграно в науково-фантастичному фільмі «Інтерстеллар». Коли частина екіпажу спустилася на поверхню планети, що знаходилася недалеко від чорної дірою. Для них час на поверхні йшов особливим чином — вкрай повільно. Тоді як людина, що залишилася на кораблі, встигла за час експедиції сильно постаріти.

Так і з Землею. Поки спостерігач з планети буде дивитися на людину, що знаходиться за «горизонтом подій» чорної діри, йому буде здаватися, що приречений не старіє. Земля загине, а людина буде продовжувати своє «падіння».

Крім того, вчені вважають, що чорні діри можуть влаштувати кінець світу на Землі. Перебуваючи у багатьох мільйонах світлових літ від Сонячної системи, ці об’єкти все одно впливають на нас. Найменший зсув орбіти Землі і людство або згорить, або замерзне.

Кнопка «Наверх»