Земля

Наше ДНК приховує в собі сліди невивчених видів людей

Чи знаєте ви, що з великою часткою ймовірності, ви є носієм генів неандертальця? Згідно з дослідженнями, практично кожен сучасний представник роду Homo Sapiens має близько 2% генів, які дісталися йому у спадок від давніх предків виду Homo Neanderthalensis. Крім генів неандертальців, ми з вами також є носіями генів денисівської людини — нашого набагато менше вивченого стародавнього родича.

Скелет стародавньої дівчинки

Коли в 2012 році в одній з печер, де зупинялася денисівська людина, були знайдені останки древньої дівчинки-підлітка, у вченому світі стався справжній фурор. Річ у тому, що згідно з проведеними експертизами, дівчинка була носієм ДНК відразу двох різних видів древньої людини. Так, мати дівчинки була представницею неандертальців, а батько був денисівцем.

Гени матері дівчинки з печери говорять про те, що її предки прийшли на Алтай з Західної Європи. Крім того, аналіз більш далеких родичів показав, що більша їх частина була переселенцями з регіону сучасної Хорватії. Керуючись цим фактом можна зрозуміти, що давня людина мала тенденцію до частої міграції у регіоні між Європою та Сибіром. Результатом такого масштабного переселення і стала дівчинка-неандерталець з генами денисівської людини. Незважаючи на те, що достовірно невідомо, як могли виглядати представники денисівців (до нашого часу дійшли лише окремі їх фрагменти), завдяки дослідженню ДНК померлої стародавньої дівчинки стало ясно, що вона була кароокою і темношкірою.

Досить імовірно, що в своєму короткому житті дівчинка з алтайської печери навряд чи встигла зробити щось значуще, хоча навіть просто своєю появою на світ, Denisova 3 (дитини так стали називати в науковому середовищі) змогла не тільки пролити світло на таємницю походження вимерлих предків сучасної людини, але і прославитися через кілька тисяч років після своєї смерті.

Стародавні Ромео і Джульєтти «наслідили» в нашій ДНК

Наше ДНК скрывает в себе следы неизученных видов людей

Згідно з останніми даними, предки сучасної людини схрещувалися не тільки з неандертальцями і денисівцами, але і з представниками кількох інших архаїчних груп. Так, вченими було виявлено, що під час заселення Південно-Східної Азії Homo Sapiens зіткнувся з якимись «вимерлими гоміінами», які сучасні дослідники називають «ЕН-1» і «EH-2».

Певно невідомо, чи були випадки схрещування цих видів між собою. Відомо тільки те, що обидва види були швидко знищені Homo Sapiens, хоча кілька історій кохання між кровними ворогами досі залишаються жити в нашій ДНК.

Родичами людини могли бути гобіти

Наше ДНК скрывает в себе следы неизученных видов людей

Крім «ЕН-1» і «EH-2» вченими були виявлені сліди ще одного таємничого виду, який встиг внести свій внесок у розвиток людства. «Людина лусонська» співіснувала разом з неандертальцями та кроманьйонцями, проживаючи при цьому на острові Лусон біля берегів сучасних Філіппін. Найближчим родичем цього виду може бути “людина флореська”, яка незважаючи на задоволену примітивність, володіла відносно розвинутими знаряддями праці. Крім того, на подібність людини флореської і людини лусонської може вказувати їх цікава особливість, притаманна і тому, і іншому виду, а саме вкрай низький зріст. Так, середні розміри цих людей могли становити лише 1,2 метра. Мабуть, Джон Рональд Толкін, описуючи гобітів у «Володарі кілець», використовував саме схожий на предків людини образ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments