Людина

Вчені назвали причини різної швидкості росту нігтів на руках і ногах

Учені за наслідками дослідження назвали причину, чому нігті на руках і ногах ростуть з різною швидкістю. На це впливає цілий ряд факторів і в науковому середовищі декілька теорій на цей рахунок.

Ученые назвали причины разной скорости роста ногтей на руках и ногах

За словами вчених, зростання нігтів залежить від сексуальної активності, віку, фізичного навантаження, сезону і професії. Для росту клітин також потрібна і циркуляція крові. Через шкарпетки і взуття змінюється процес кровообігу в ногах і вони знаходяться на більшій відстані від серця, ніж руки. З цієї причини потік крові знижується, а отже зменшується кількість корисних речовин і кисню. Все це призводить до уповільнення швидкості нігтів.

На швидкість росту впливає і віковий фактор. У зрілому віці нігті ростуть повільніше. Також наголошується, що на руках швидкість обумовлена тим, чи є людина лівшею або правшею — на домінуючій вони ростуть швидше.

Крім того, на зростання нігтів впливає і погана погода. Взимку кровоносні судини людини звужуються і це призводить до зниження кровотоку і сповільнюється даний процес. Влітку відзначається підвищений ріст нігтів. Деякі косметологи розповідають, що на швидкість росту можуть впливати мікротравми, отримані при роботі на комп’ютері або використанні інших гаджетів. Кожне натискання на клавіші є невеликою мікротравмою.

Кнопка «Наверх»