Людина

Навчання уві сні є реальністю

Ми знаємо, що наш мозок залишається активним, поки ми спимо, але дослідження французьких вчених показало, що уві сні мозок не тільки розпізнає слова, але також може класифікувати їх і відповідати певним чином. В один прекрасний день це може допомогти людям навчатися більш ефективно – уві сні.

24b8b2f82b8901b1d3e60a6dee2d76e0

Коли ми засинаємо, наш мозок постійно обробляє інформацію, що надходить ззовні та застосовує відповідну схему відповіді. Це дозволяє пояснити деякий повсякденний життєвий досвід, наприклад, нашу чутливість до власного імені або конкретного звуку будильника уві сні і повну байдужість по відношенню до інших звуків.

У ході дослідження фахівці навчили 18 добровольців класифікувати вимовлені слова (на предмети чи тварин), натискаючи на кнопки правою або лівою рукою. Активність мозку реєстрували за допомогою ЕЕГ і дозволяла виміряти явні спалахи активності, які вказували на те, що учасники готувалися перемістити одну з своїх рук. Оскільки кожна рука управляється моторною корою на протилежній стороні мозку, можна було зрозуміти, якою рукою збирається натиснути на кнопку людина, просто глянувши на активну сторону моторної кори.

Після того, як добровольці повторили завдання достатню кількість разів, щоб процес став автоматичним, вони лягли в ліжко в темній кімнаті і задрімали. Після того, як запис ЕЕГ підтвердила, що вони спали, дослідники виголосили учасникам новий набір слів. Результати показали, що мозок випробовуваних продовжував реагувати таким же чином, що і до сну, готуючись зробити рух, що відповідає категорії кожного слова, хоча руки більше не рухалися. Нові слова були введені для того, щоб люди аналізували їх, а не просто реагували на завчені асоціації. Прокинувшись, добровольці не змогли пригадати жодного слова, яке їх мозок обробив під час сну, але група вчених в даний час досліджує, чи зможе даний підхід допомогти зберегти отриману уві сні інформацію.

Попереднє дослідження, опубліковане в 2012 році, також показало, що сплячих людей можна навчити асоціювати певні звуки і запахи.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button