Здоров'я

Навіщо нам потрібен вітамін С?

Кожен з нас чув фразу: “Вживайте більше вітаміну С”. Звичайно питань не виникає — старше покоління знає краще, та й що складного в тому, щоб з’їсти на обід на один апельсин більше? На перший погляд, абсолютно нічого. Однак багато хто з нас, бажаючи бути найбільш здоровими людьми у світі, починають поглинати продукти, що містять вітамін С, мало не тоннами. Наскільки така “старанність” корисна і навіщо нам взагалі цей вітамін С?

Вітамін С вважається одним з найбільш важливих для людського організму мікроелементів, який він сам виробляти не може. У день лікарі радять отримувати близько вісімдесяти міліграмів цієї речовини.

Перша причина — вітамін С є чудовим антиоксидантом. Він сприяє посиленню природного захисту організму, як і будь-який антиоксидант “воюючи” з вільними радикалами, які можуть накопичуватися в організмі і викликати стан, іменований “окислювальним стресом”. У результаті окисного стресу руйнуються здорові клітини організму і виникають різні хронічні захворювання.

Друга причина — вітамін С допомагає зробити кров’яний тиск більш низьким, вплинувши на стінки судин. Не варто забувати про цю корисну властивість даного вітаміну, враховуючи, що високий тиск здатний викликати різноманітні серцеві хвороби (є однією з основних причин смертності у світі).

До речі, якщо постійно (але, зрозуміло, в розумних межах) вживати вітамін С, то можна скоротити ризик серцевих захворювань: не тільки знизити кров’яний тиск, але і привести в норму рівень холестерину. І це, між іншим, доведений вченими факт!

Ще одна причина, чому варто включити вітамін С у свій раціон, — він допомагає знизити кількість сечової кислоти в крові. Сечова кислота може відкладатися в суглобах, якщо її кількість виявляється занадто велика, що, в свою чергу, призводить до виникнення подагри. Це дуже неприємне захворювання, яким супроводжують запалення суглобів та виникнення набряків. Вітамін С здатний не тільки зробити вміст сечової кислоти меншим, але і захистити організм від нападів подагри.

Тим, хто страждає від дефіциту заліза в крові так само слід звернути свою увагу на цей мікроелемент: він допомагає організму краще засвоювати залізо. Вітамін С, наприклад, може перетворити його в речовину, яка легко абсорбується, що важливо для тих, хто не вживає м’ясо.

Особливу роль відіграє вітамін С для нашої імунної системи. Він позитивно впливає на виробництво і роботу лейкоцитів, а також зміцнює захист покривів і допомагає ранам гоїтися швидше.

Оскільки вітамін С бореться з окислювальним стресом, він допомагає залишатися людській пам’яті такою ж гарною і взагалі позитивно впливає на роботу головного мозку. Однак не варто старатися: від надмірного вживання вітаміну С можуть виникати захворювання очей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button