Різне

Відтавання вічної мерзлоти вивільняє величезні обсяги вуглекислого газу й метану

Глобальне потепління продовжує залишатися однією з найважливіших обговорюваних тем, хоча його небезпека все ще не доведена до кінця. Проте приблизно через 200 років танення вічної мерзлоти може обійтися світу приблизно в $ 43 трлн.

25-09-15-foto-600x338-1

У мерзлому арктичному ґрунті, як у пастці, замкнені величезні обсяги вуглекислого газу і метану. У міру збільшення температури в Арктиці ці обсяги будуть вивільнятися.

Вчені вперше вирахували швидкість, з якою танення вічної мерзлоти вивільняє парникові гази. Після цього вони оцінили вартість пом’якшення наслідків від цих додаткових обсягів.

Згідно з даними дослідників з Кембріджського і Колорадського університетів, ці викиди дорого обійдуться нашій планеті: до 2200 збиток від парникових газів може скласти $ 43000000000 +000.

Це більше $ 230 млрд на рік, $ 26500000 щогодини.

Прямі економічні наслідки включають в себе сільськогосподарські втрати або, приміром, збільшення використання енергії для кондиціонування повітря. Побічно це буде впливати на здоров’я населення, екосистему, підвищення рівня моря і буде викликати більш часті стихійні лиха.

Наслідки будуть відчуватися по всьому світу, вважає один з авторів статті, кембриджський вчений Кріс Хоуп.

До питання танення арктичних льодів у міру зростання глобальних температур зараз звернено пильну увагу всього світу, проте вічна мерзлота, яка прихована під поверхнею Землі, несе в собі не менш глибокі проблеми.

“Відтавання вічної мерзлоти, ймовірно, буде одним з головних наслідків зміни клімату Арктики”, – вважають автори дослідження.

За словами Хоупа, обчислення економічного ефекту принесе реальну користь.

Ми можемо використовувати його при розрахунках ризику і користі, які виконуються для прийняття рішень у питаннях зміни клімату.

Вчені з оптимізмом дивляться в майбутнє: можливості для зменшення викидів у людства є. Втрати від танення вічної мерзлоти можна буде скоротити з $ 43 трлн до $ 6 трлн, а це дуже непогана економія.

25-09-15-foto-600x421-2

Фінансування боротьби з наслідками шкідливих викидів

Існує ризик, що зміни клімату відбудуться швидше або будуть більш дорогими, ніж передбачається, і навіть можуть загрожувати самому існуванню людства. Тому необхідно сьогодні знижувати шкідливі викиди в атмосферу, щоб уповільнити потепління клімату і зменшити загрозу трагічного завершення цивілізації на Землі.

Якщо припустити, що людство в боротьбі з потеплінням сьогодні має піти на радикальні кроки, які можуть уповільнити економічне зростання, необхідно бути впевненим, що для людей, які живуть в даний час, важливі вигоди, які можна буде отримати через 50, 100 або 500 років.

Читайте також: 

У численних моделювання клімату вчені використовують дисконтну процентну ставку від 4% до 6% (звичайний прогноз середньої ставки окупності капіталовкладення), щоб підрахувати нинішню вартість майбутньої вигоди від зниження викидів сьогодні. Ця ставка передбачає, що люди повинні робити щось для збереження планети, але робити небагато.

Більш низька дисконтна ставка в 1,4%, запропонована Ніколасом Штерн в дослідженні про економічні ризики при зміні клімату, означає, що людство готове витрачати значні кошти в даний час для захисту майбутніх поколінь.

За 15 років контроль над викидом сірки дозволив би уповільнити зростання температури повітря в Арктиці на 2 градуси. Турбота про екологію допомогла б людству відіграти всі негативні зміни клімату Північного полюса за останні сто років. Викиди сірки за 10 років можна було б скоротити на 90%, вважають експерти.

Говорити про тотальне таненні льодовиків можна буде тільки через 200 років. Якщо рівень води підніметься на 12 футів, картина виглядатиме набагато більш похмуро. 73% Майамі опиниться під водою, а також 22% Нью-Йорка і 20% Лос-Анджелеса. Розширення економічної діяльності в Арктиці може привести до перегляду таких прогнозів в гіршу сторону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button