Екологія

Найбільш “зелений” хмарочос: шестиповерховий будинок з дерева

У Британській Колумбії (Канада) була побудована найвища дерев’яна будівля в світі. Спроектована незвичайна будівля була американським архітектором Майклом Гріном, ще два роки тому. На будівництво «самого дерев’яного» дому пішло майже півтора року. Будинок будувався в рамках конкурсу на найбільш екологічно чисту будівлю.

09-11-14-foto-cikavosti600x399-5

Будівля заввишки в 96 футів (близько 29 метрів) має 6 поверхів, а також «цоколь». Фактично в будівлі 7 поверхів. З боку інноваційна споруда нагадує звичайний офісний центр або житловий будинок. Привертає погляд перехожих то, що весь дім покритий деревом. Насправді в конструкції будинку немає металу, цегли або бетону. Майже 85% будівельних матеріалів використаних при зведенні будинку – це різні види пиломатеріалів. Крім них при будівництві будинку використовувалися пластикові елементи і скло. По своїй міцності і надійності будинок нічим не поступається своїм залізобетонним або цегляним побратимам.

Офіційне відкриття будівлі відбулося ще 31 жовтня 2014. Будинок був названий найбільш «зеленим» незважаючи на те, що на його будівництво пішло стільки дерева. На думку експертів, навіть враховуючи цей, здавалося б суперечливий екології факт, шкоди завдано навколишньому середовищу при будівництві висотного будинку з дерева набагато менше, ніж при будівництві бетонних будівель.

Читайте також: H2OME — підводний будинок для жителів «водного світу» майбутнього

Висота одного поверху будівлі – 4.1 метра. На першому поверсі розташовано технічні приміщення і хол. Будівля замислювалося, як офісне приміщення і не виключено, що в найближчому майбутньому буде продано і використано за призначенням. Зняти площу в незвичайному дерев’яному будинку виявило бажання вже кілька місцевих компаній.

09-11-14-foto-cikavosti600x397-4

Варто також відзначити, що в перспективі будівництво таких будівель можна здійснювати всього за кілька місяців. Але це можливо тільки за умови завчасної підготовки всіх матеріалів. Наприклад, органічний хмарочос зі сміття в Лондоні будували набагато довше.

09-11-14-foto-cikavosti600x450-1

09-11-14-foto-cikavosti600x399-3

09-11-14-foto-cikavosti600x397-2

Натхнення: ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button