Земля

Тютюн може стати антибіотиком майбутнього

Дослідивши рослину тютюн, вчені прийшли до висновку, що вона може врятувати людство від хвороботворних смертельних бактерій.

Світу відчайдушно необхідний зовсім новий вид антибактеріальних препаратів, оскільки бактерії почали активно звикати до всіх існуючих антибіотиків.

Дослідники з Університету Ла Троба виявили пептид у квітці тютюну, який міг би стати антибіотиком нового покоління. Можливо, саме цей антибіотик рятує людство від смертельних і резистентних бактерій.

Зараз вчені знаходяться в активному пошуку нових хімічних речовин, які могли б лягти в основу створення ефективних антибактеріальних препаратів. «Якщо не шукати і не займатися пошуком, ми ризикуємо повернутися в епоху середньовічної медицини».

«Інфекційні захворювання — серйозна і глобальна проблема людства» — говорить Марк Хулетт, автор нового дослідження.

«Стійкість до антибіотиків в кінцевому рахунку призведе до виснаження існуючих ефективних лікарських препаратів. У зв’язку з цим ми просто зобов’язані займатися пошуком нових препаратів».

Пошук йде в найбільш незвичайних місцях з дослідженням найбільш незвичних матеріалів, таких як отрута гримучої змії, молоко качкодзьоба, ягоди, мед, кленовий сироп, людське грудне молоко, гриби і навіть шкіра жаби.

Тепер вчені збираються додати до цього списку квіти тютюну. Вся справа в тому, що рослина тютюн захищає себе від інфекцій, виробляючи протигрибкові молекули. Команда австралійських вчених змогла добути з тютюну пептид, який здатний виступати антибактеріальним агентом для людського використання.

Кнопка «Наверх»