Наука

Названа реальна причина нападу гунів на Римську імперію

Археологи припустили, що посуха в V столітті спонукала пастухів стати рейдерами. Свої висновки вони опублікували в дослідженні, опублікованому в Journal of Roman Archaeology.

Згідно з новим дослідженням, гунські народи мігрували на захід через Євразію, перемикалися між землеробством і скотарством і стали жорстокими рейдерами через сильну посуху в придунайських прикордонних провінціях Римської імперії.

Угорщина щойно пережила найсухіше літо з початку метеорологічних вимірювань. Спека спустошила зазвичай продуктивні сільськогосподарські угіддя країни. Тепер археологи припустили, що подібні умови в V столітті спонукали пастухів стати рейдерами. Це вплинуло на Римську імперію.

Згідно з дослідженням, екстремальні посухи 430-450-х років нашої ери порушили спосіб життя в придунайських прикордонних провінціях Східної Римської імперії. Тому гунські народи розробили нові стратегії виживання, щоб “захиститися від суворих умов” та “економічних проблем”.

Просторова відповідність реконструйованої та виміряної літньої посухи в Європі. 
Кредит: журнал Римської археології (2022). 
DOI: 10.1017/S1047759422000332

Вторгнення гунів у Східну та Центральну Європу IV і V століттях нашої ери довгий час розглядалися як криза, що спричинила так зване «Велике переселення варварських племен», що призвело до падіння Римської імперії. Тепер вчені зрозуміли його причину.

Їхні висновки підтвердили кліматичні дані, реконструйовані з річних кілець дерев, за останні 2000 років. Виявилося, що Угорщина переживала епізоди незвично посушливого літа в IV і V століттях. Також експертам допоміг ізотопний аналіз скелетів з цього регіону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button