Технології

Названі 12 винаходів NASA, використовуваних людьми в повсякденному житті

Названі 12 винаходів NASA, які зараз застосовуються в повсякденному житті. Особливість цих використовуваних людьми напрацювань в тому, що спочатку вони були створені для вивчення космосу і допомоги космонавтам.

Перший портативний ноутбук був розроблений на основі технології NASA, призначеної для своїх місій. Після цього розробку адаптували для повсякденного життя, де появи ОС для неї дало старт розвитку GPS. Порохотяг Black + Decker, вийшов на американський ринок в 1979 році, використовував технологію всмоктування, створену для місячних апаратів, адже їм потрібно було здобувати пил з супутника Землі.

Піна з ефектом пам’яті також була створена NASA, щоб полегшити долю астронавтів. Сонцезахисні окуляри, стійкі до подряпин, були винайдені випадково – під час роботи над фільтром для води. Спочатку, інсулінова помпа повинна була поліпшувати життєві показники космонавтів. Практично всі сучасні смартфони мають датчик CMOS Active-Pixel, проте створений він був для зменшення розмірів камер, які використовуються в міжпланетних місій.

Сучасні легкі і теплі куртки з’явилися завдяки розробці засобів ізоляції космонавтів у відкритому космосі. Також перед NASA стояло завдання забезпечити астронавтів достатнім харчуванням, так відбулося відкриття природних джерел Омега-3 жирних кислот. Тепер їх додають в дитяче харчування. Системи фільтрації води виникли після того, як космічне відомство розробило технологію для очищення рідини в умовах космосу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button