Здоров'я

Названі причини печії та методи боротьби з нею

Хоча печія зазвичай викликається потраплянням шлункової кислоти в стравохід, медики кажуть, що існують й інші причини цього стану. Фахівці також назвали кілька методів боротьби з подібними відчуттями.

Печія є поширеною проблемою, викликаною кислотним рефлюксом, при якому частина вмісту ШКТ повертається в стравохід. Це створює пекучий біль у нижній частині грудей. Періодичні подібні відчуття нормальні і рідко є серйозною причиною для звернення до фахівця. Але частіші випадки можуть вказувати на наявність гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, яка несе важкі наслідки для здоров’я. При цьому недуга вказує на інші основні проблеми з організмом. Стан часто спостерігається у людей всіх вікових категорій, і причина зазвичай пов’язана з такими факторами, як ожиріння, куріння і низький рівень фізичної активності.

Зменшити вироблення шлункової кислоти повинно стати першочерговим завданням для хворих, стверджують лікарі. Рекомендації, надані дослідниками, включають дотримання здорової дієти з обмеженим споживанням жиру, уникнення вживання їжі перед сном, прийом їжі в сидячому положенні. Існують обмеження щодо деяких продуктів, таких як алкоголь, кофеїн, гостра їжа, незбиране молоко, содові продукти, томатний, лимонний або апельсиновий соки. Цілком доречним було б зменшити вагу, якщо є в цьому необхідність, і проконсультуватися з лікарем.

Кнопка «Наверх»
Закрыть