Здоров'я

Вживання чіпсів уповільнює розвиток мозку у дітей

У той час як по телевізору активно транслюють рекламу чіпсів з участю знаменитого футболіста Мессі, яке збільшує бажання купити хрустке ласощі в рази, з’явилося попередження від вчених з Університету Брістоля. Особливо уважно до дослідження потрібно поставитися батькам: адже фахівці з’ясували, що чіпси сприяють уповільненню розвитку мозку у дітей.

foto_cikavosti_25.06.2014-05_resized

Вчені спостерігали за дітьми у віці 3-4 років, зокрема, за тим, як вживання чіпсів впливає на мозок малюків. Саме в цьому віці діти активно розвиваються і повинні вбирати величезну кількість інформації. Експериментально було встановлено, що вживання хрусткої картоплі викликає збій в ряді важливих процесів: знижує концентрацію уваги, погіршує пам’ять і погано позначається на творчих здібностях. Наслідки від вживання нешкідливих, на перший погляд, “хрустиків” можуть стати незворотними.

Читайте також: Вчені з’ясували, що яєчня з беконом — прямий шлях до недоумства

Уповільнення розвитку мозку може виявлятися і в тому, що у дитини виникають проблеми із спілкуванням, а також при спробі зосередитися на окремо поставленому завданні.

Негативний вплив чіпсів на мозок пов’язаний з насиченими жирами, що входять до складу продукту. Саме це призводить до порушень розвитку нервової тканини головного мозку. Вчені відзначають, що крім цього надмірне поїдання чіпсів веде до ожиріння, а із-за цього в подальшому збільшується ризик захворювань серця і судин. Всі ці причини повинні переконати батьків не купувати небезпечну їжу дошкільнятам.

Раніше вченими було доведено, що до чіпсів може виникнути звикання. Деякі компоненти у складі цього продукту можуть бути розцінені як наркотичні речовини, від яких виникає своєрідна залежність. Найбільш небезпечною хімічною речовиною в чіпсах прийнято вважати акриламід, який є мутагеном і канцерогеном. Це з’єднання утворюється при смаженні і зустрічається також в картоплі фрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button