Земля

Вченим вдалося простежити 2 мільйони років історії атмосфери Землі

Американським вченим вдалося вивчити 2 мільйони років історії атмосфери планети. Для цього фахівці простежили за вмістом вуглекислого газу та метану в шарах льоду, сформованого в далекому минулому, коли на Землі був інший клімат.

Такий спосіб вчені використовують вже не перше десятиліття, адже він дозволяє з дивовижною точністю встановити історію атмосфери планети. До недавнього часу найдавніші вивчені шари льоду датувалися 800 тисячами років тому, тепер же фахівцям вдалося отримати зразки, чий вік становить до 2 мільйонів років. Цей показник є надзвичайно важливим, оскільки приблизно 1,24 мільйона років тому на Землі відбулися кліматичні зміни, що збільшили довжину льодовикових циклів з 41 до 100 тисяч років.

Вчені вже давно цікавляться питанням, що відбулося в атмосфері планети і спровокувало подібні зміни. Результати тестів показали, що як найвищі, так і найбільш низькі показники вмісту вуглекислого газу на відрізках 2-1,24 мільйона років тому і останні 800 тисяч років – ідентичні.

Це говорить про те, що вміст подібних речовин в атмосфері Землі вже давно є визначальним фактором формування температурного режиму по всій планеті. Група вчених почала планувати нову експедицію, в ході якої вони хочуть отримати нові зразки льоду, чий вік перевищує 2 мільйони років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button