Людина

Тридцятисекундна звичка, яка зробить ваше життя набагато ефективнішим

Робін Скот, соціолог і підприємець, вивела одну-єдину рекомендацію щодо підвищення особистої ефективності, і стверджує, що вона здатна змінити ваше життя.

Не існує простих рішень. Я знаю це як соціолог, який прочитав нескінченну кількість мотивуючих книг і блогів про ефективність і зміну життя. Я випробувала більшу частину викладених у них рекомендацій, і в більшості своїй вони ні до чого не привели. Тому я б не сказала, що цей тест дався мені легко. Я написала його після кількох місяців експериментів, що переконали мене, що це найпростіший порада, який я коли-небудь отримувала, і одночасно один з найкращих.

Про це правило не напишуть бестселер: жоден видавець не захотів би його видати, адже навіть найбільш красномовному письменнику важко написати про це цілу книгу.

Ця порада навіть народилася не в нашу епоху цифрового надлишку і загального розчарування. Її дав один літній пан, який жив у XIX столітті, своєму онукові-підлітку, якому зараз йде п’ятий десяток.

Сьогодні ця людина – «сірий кардинал» ділового світу – один з найцікавіших людей, яких я коли-небудь зустрічала. Він допомагав розробляти девайси, які зараз продаються під загальновідомими брендами. Сьогодні він працює тільки тоді, коли відчуває, що йому є що запропонувати іншим. Він занурений в спостереження за курсом акцій, що загрожують виникненням корпоративних криз. Іноді, коли він досить зацікавлений, він пише промови для керівників найбільших світових компаній і політиків, його слова оцінюються шестизначними цифрами.

Читайте також: Життя на автопілоті: чи можна його змінити?

Він виключно багато читає, а так само плідно пише. Романи. Але тільки для розваги: по закінченню він їх видаляє. Він не бачить сенсу в тому, щоб їх видавали, і не прагне до публічності в цілому. Серед його друзів найвпливовіші люди планети – від бізнесменів і політиків до акторів та інших представників мистецтва. Але якщо загугли його ім’я, і ви знайдете лише пару рядків.

1-17-03-2015-600-447

Я вперше зустрілася з ним за кавою у нього вдома, під час обговорення стратегії однієї політичної некомерційної організації в Африці. За столом йшла бурхлива дискусія. Господар будинку, роблячи кави, практично нічого не говорив. Але в тих небагатьох випадках, коли він приєднувався до бесіди, його коротке питання або зауваження незмінно уточнювали саме те, що дійсно було важливо, відкидаючи непотрібні суперечки, що засмічують дискусію. Це була справжня майстерність, як спостерігати за диригентом Лондонського філармонічного оркестру, який приводить у форму студентський оркестр з маленького міста.
Тому коли він поділився зі мною порадами, кращими які я коли-небудь отримувала, я була готова слухати.

Якщо ви можете зробити тільки одну річ, зробіть це

Він був ще хлопчиком і тільки збирався в старшу школу. Його дідусь, напучуючи онука, сказав наступне:

Після кожної лекції, зустрічі або будь-якого іншого важливого досвіду витрать тридцять секунд – ні більше, ні менше – і запиши найважливіші пункти. Якщо ти завжди будеш поступати так, – сказав йому дід, – то вже одне це, без будь-яких повторень, допоможе тобі запам’ятати і засвоїти все.

Дідусева порада не пропала марно. Наш герой застосовував її в будь-яких своїх справах і починаннях, і у нього залишалося ще достатньо часу, щоб випробувати життя по повній. Пізніше він поділився цією порадою зі своїми синами, які теж досягли успіху.

[ads2] Я випробувала цей метод протягом декількох місяців. І ось, що я з’ясувала:

Це не конспект. Я не думаю, що, якщо під час зустрічі ви все конспектуєте, то ви позбавлені від необхідності тридцятисекундного узагальнення. Цей досвід абсолютно відрізняється від звичних записів, які ви робите, щоб не забути важливі пункти. Скоріше, це інтерпретація, розставляння пріоритетів і рішень.

Це важко. Вирішити, що важливіше за все, дійсно важко. Дуже легко сказати собі, що ти і так все запам’ятав, знайти виправдання, щоб уникнути цього короткого мозкового спринту, свого роду стометрівки для вашого мозку.

Деталі – це пастка. Ми часто думаємо, що нібито «запам’ятали все». І нам важко змусити себе відсіяти зайві деталі, щоб виявити саме ті пункти, які дійсно важливі. Шлях до досконалості лежить через мистецтво прибирати зайве.

Ви повинні діяти швидко. Через пару годин ви зможете пригадати факти, але пропустите нюанси. А без них ви зможете помилитися, визначаючи, що ж дійсно важливо. Це може бути тон голосу вашого співрозмовника, або на перший погляд просте припущення, яке запалило в вас іскру, або тінь чужої ідеї, що вплинула на ваші думки.

Ви вчитеся краще слухати і краще ставити запитання. Як тільки ви привчите себе до правила тридцяти секунд, ви зможете краще концентруватися на предмет розмови чи дискусії. Це схоже на вміння виявити чисту мелодію в какофонії звуків. Так як ви починаєте прислухатися з великою увагою, ви задаєте вірні питання, які справді приводять до потрібних відповідей, що робить ваш тридцятисекундний огляд ще кориснішим.

Ви здатні більше допомагати іншим. Оскільки тридцятисекундні узагальнення допомагають вам вловити саму суть, вам стає зрозуміло, що важливо іншим людям. Це правило допоможе вам зрозуміти точку зору вашого опонента і поєднати ваші інтереси. Це мене не дивує: коли я брала інтерв’ю у різних людей, що займаються благодійною діяльністю, я здивувалася тому, що багато з них неусвідомлено користуються технікою тридцятисекундного огляду, щоб сконцентруватися на питанні, як зробити свою допомогу більш ефективною.

Читайте також: Шість якостей для успіху в житті

З досвідом це стає легко. З кожним разом вам стає трохи легше виокремлювати головне, ви вважаєте це все більш корисним і навіть починаєте отримувати задоволення від процесу відділення зерен від полови.

Натхнення: interesno.co


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button