Людина

Екстраверти проживуть щасливе життя?

Дослідження, проведені в Саутгемптонському університеті, Единбурзькому університеті та Університетському коледжі Лондона (Великобританія), довели, що люди, які в молодості були екстравертами і емоційно стабільними, щасливіші в літньому віці, в порівнянні з однолітками, страждаючими нейротизмом.

Дослідники вивчали вплив нейротизму (схильність до негативних переживань, тривог, низькою самооцінкою) і екстраверсії (потреба вступати у взаємодію з оточуючими, інтерес до зовнішнього світу, чуйність) у віці 16 і 26 років на психічне здоров’я і задоволеність життям у віці від 60 до 64 років.

Вони виявили, що ставлення до життя в юні роки має чіткий вплив на благополуччя протягом майбутніх десятиліть. Також високий рівень життя стосується і регіону проживання. Якщо у вас недвижимость в Лондоне, яку ви придбали з допомогою en-rus.co.uk, це гарантує високий соціальний захист та якісне медичне обслуговування, що в свою чергу, позитивно впливає на загальне благополуччя. 

Варто відзначити, що це одне з небагатьох досліджень, що вивчає довгостроковий вплив особистісних рис, які проявляються в молодості, на відчуття щастя у старшому віці. Вчені помітили, що екстраверсія в молодості має прямий позитивний вплив на добробут і задоволеність життям надалі. У той час як нейротизм, навпаки, робить негативний вплив. Швидше за все, це відбувається через те, що люди з нейротизмом більш схильні до почуття тривоги, депресії і фізичних проблем зі здоров’ям.

У дослідженні розглядаються дані про 4583 людей, які стали об’єктами спостереження, проведеного в рамках великої дослідницької програми Національної служби охорони здоров’я Великобританії. Всі вони народилися в 1946 році, і кожен з них пройшов дослідження на особистісні характеристики у віці 16 і 26 років.

Ступінь екстраверсії оцінювали питаннями про товариськість, напрямок діяльності в побуті і на роботі. Нейротизм оцінювали питаннями про емоційну стійкість, настрої, здатності відволікатися.

Десятиліття потому, коли учасникам було від 60 до 64 років, 2529 з них відповіли на низку запитань, які дозволили оцінити добробут і рівень задоволеності життям. Учасники дослідження також повідомили про своє психічне і фізичне здоров’я. З їхніх відповідей можна було сформувати певну картину.

Зокрема, у людей, які в молодості були відзначені як екстраверти, благополуччя і задоволеність життям дослідники оцінили як високі. Нейротизм, навпаки, з’явився передвісником низького рівня добробуту, але він зробив це побічно. Люди з нейротизмом протягом усього життя виявилися більш сприйнятливими до психологічних неприємностей, і мали більш слабке фізичне здоров’я.

Дослідники вважають, що їм вдалося довести вплив психологічного стану в юні роки на подальше життя. Оцінений 40 років тому емоційний стан учасників експерименту зробив безпосередній вплив на відчуття задоволеності життям і благополуччя в літні роки. Таким чином, вчені ще раз переконалися, що щасливі люди живуть довше.

А щоби відчувати


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments