Людина

Неприємний запах тіла – ще один “побічний ефект” старіння

Багатьом здається, що літні люди мають сильний і характерний запах. Це правда. За запах відповідає з’єднання 2 – ноненаль. І його рівень зростає в організмі в міру старіння, пише Live Science з посиланням на відкриття японських учених. Фахівці проаналізували запах людей 26-75 років. Виявилося, 2 – ноненаль фіксувався лише в організмі людей 40 років і старше.

Неприємний запах тіла - ще один "побічний ефект" старіння

Зазвичай запах тіла є результатом розкладання бактерій. Сам піт нічим не пахне. Існує два типи потових залоз: екрінні залози і апокринні залози. Екрінні залози розташовані на більшій частині тіла. Апокринні залози – тільки на волосистих частинах. Екрінні залози виділяють рідину, що складається переважно з води і солі. А ось апокринні виділяють жирний піт. Саме бактеріальне розкладання апокринних дає потові неприємний запах.

Антіперсперанти, що містять алюміній, тимчасово блокують потові залози. Дезодоранти позбавляють від запаху, але не від вологи. Зазвичай вони виробляються на основі спирту і підвищують кислотність шкіри, а бактерії не люблять таке середовище. В цілому, щоб знизити концентрацію бактерій на шкірі, варто щодня приймати душ, ретельно витирати пальці ніг, так як там накопичується волога, яку люблять бактерії. Шкарпетки і одяг краще вибирати бавовняні або вовняні. Синтетика посилить запах тіла. Шкарпетки потрібно міняти мінімум раз на день.

Ідеальне взуття зроблене зі шкіри. Тільки натуральні матеріали дозволяють шкірі дихати і залишатися сухою. При будь-якій можливості слід ходити босоніж. Зменшити потовиділення дозволить також йога і медитації, які допоможуть контролювати стрес. До речі, продукти харчування з сильними запахами часнику та цибулі, також дають неприємний запах поту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button