Людина

Невеликі дози спиртного допоможуть зміцнити імунітет взимку

У період новорічних свят особливо актуальними є дослідження впливу алкогольних напоїв, які люди вживають під час застілля. Вчені довели, що спиртні напої можуть активувати імунітет.
27-12-14-foto-550x335-1

На думку західних медиків, невеликі дози алкоголю зміцнюють імунітет, що особливо актуально в холодну пору року. Однак для досягнення позитивного ефекту вживати спиртне можна тільки в помірних кількостях.
Вчені виявили нові властивості алкоголю в ході експерименту, метою якого було поліпшення реакції організму на інфекції та вакцинації.

У якості піддослідних фахівці використовували групу мавп. Тваринам експерти пропонували алкогольні коктейлі, які містили чотири відсотки спирту. Мавпи вживали спиртне протягом 14 місяців. Друга група тварин складалася з мавп, яким замість спиртного запропонували воду і цукор. Всіх особин, які взяли участь в експерименті, фахівці прищепили проти віспи.

Виявилося, що примати, як і люди, реагували на алкогольні напої по-різному, залежно від особливостей організму. Тим не менш, вчені відразу виділили дві підгрупи, перша з яких активно вживала спиртне. У тих мавп, які увійшли в першу підгрупу рівень алкоголю в крові перевищував 0,08. Однак тварини з другої підгрупи пили помірно.

[ads2] Результати показали, що у сильно питущих тварин реакція на вакцинацію була більш слабкою в порівнянні з контрольною групою. А ось при помірному вживанні алкоголю і його середньої концентрації в крові 0,2-0,4 відсотка, організм мавп реагував на вакцину набагато активніше.

Читайте також: Сорок відсотків росіян знімає стрес алкоголем

Автори дослідження відзначили, що даний механізм не працює, якщо захворювання вже почало розвиватися, адже алкоголь діє на імунітет тільки в якості профілактики.

При наявності захворювання краще зовсім відмовитися від спиртних напоїв, інакше ступінь зневоднення лише посилиться, і вірусна інфекція може супроводжуватися ускладненнями.

Таким чином, алкоголь сам по собі не здатний запобігти розмноженню вірусів і бактерій, які проникли в організм. Винятком є місцеве знезараження медичним спиртом.

Поки дослідження проводилося тільки на тварин, тому вченим належить організувати додаткові досліди, щоб з’ясувати, наскільки актуальними можуть бути отримані результати для людини.

Натхнення: wek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button