Головна / Здоров'я / Незначне вживання червоного м’яса збільшує ризик появи раку кишечника

Незначне вживання червоного м’яса збільшує ризик появи раку кишечника

Навіть незначна кількість вживаного червоного м’яса може спровокувати розвиток раку кишківника. Про це заявили вчені з Великобританії.

Рак кишківника має свій початок в товстій кишці. Дана хвороба – друга за величиною з усіх смертоносних типів раку в Британії, тому лікарі вказують на важливість враховувати можливі фактори ризику. Слід звертати увагу на раціон, що складається, в тому числі, з обробленого і червоного м’яса. Люди, які з’їдали в день не менше 76 грамів такого продукту, на 20% більше мали ризик «підхопити» рак кишківника, ніж ті, хто їв всього за 21 грамів у той же період часу.

За словами доктора Лізи Уайлд, директора із зовнішніх зв’язків і дослідженнями, ця наукова робота знову доводить зв’язок між червоним м’ясом і раком кишківника. Результати експерименту підкреслюють важливість зменшення споживання цієї їжі для підтримки ЗСЖ. Рак кишківника – четвертий вид онкології в королівстві за небезпеки, щорічно 42 000 людини хворіють ним. Виправити ситуацію може відмова від вживання салямі, шинки і бекону, а також обмеження поїдання червоного м’яса з усе більшим внесенням в раціон страв з овочів і фруктів, заняттями спортом та припиненням розпиття спиртних напоїв.