Екологія

У німецькому місті запустять виробництво електроенергії зі стічних вод за 4,1 млн євро

У Бюккебурзі, Північна Німеччина, побудують біогазову установку з виробництвом електроенергії на території муніципальної станції очищення стічних вод.

Контракт на будівництво на відкритому тендері отримала компанія Weltec Biopower, передає energyland.info.

Мул буде витягуватися зі стічних вод, що на третину знижує хімічну потребу у кисні. Чим нижче це значення, тим легше очистити воду. Це скорочує період аерації і, отже, витрати на електроенергію.

«Аеробно-стабілізований мул містить більш високу органічну складову, і його важче зневоднювати, – пояснює Томас Секстро, менеджер з продажу Weltec Biopower. – При анаеробному процесі зневоднений мул має приблизно на 35% менше обсягу, що знижує витрати на транспортування і утилізацію мулу».

Досі на станції застосовувалася аеробне очищення стічних вод. Перехід на анаеробну стабілізацію мулу покликаний оптимізувати робочі процеси і забезпечити значно вищу енергоефективність. Крім того, очікується, що новий процес знизить викиди парникових газів очисними спорудами на 664 тонни на рік.

У німецькому місті запустять виробництво електроенергії зі стічних вод за 4,1 млн євро

Крім земляних і електромонтажних робіт, німецький виробник біогазової установки буде контролювати будівництво нового згущувача мулу, машинного відділення когенераційної електростанції і котла для зберігання газу. Тепер мул буде піддаватися анаеробному зброджуванню у котлі з нержавіючої сталі з дволопатевим змішувачем. Він матиме висоту 6,3 м, діаметр близько 19 м і місткість 1823 м3.

Каналізаційний газ буде зберігатися у гнучкій двомембранній ємності об’ємом близько 600 м3. Ця конструкція відрізняється набагато меншими інвестиційними витратами, ніж у звичайного біореактора, і тому є оптимальним рішенням для невеликих очисних споруд.

Новий резервуар для згустків осаду об’ємом 342 м3 також виготовлений з нержавіючої сталі.

Бюджет проекту модернізації становить 4,14 мільйона євро.

В рамках Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF) банк інвестицій і розвитку Нижньої Саксонії (NBank) виділить субсидію у розмірі 1 мільйона євро.

Анаеробний етап буде готовий до запуску у жовтні 2021 року.

Вироблена електроенергія та тепло будуть використовуватися ТЕЦ потужністю 226 кВт. Додатково в машинному відділенні буде встановлено газовий котел потужністю 170 кВт для забезпечення теплопостачання навіть при проведенні ремонтних робіт на ТЕЦ.

Таке розумне поєднання очищення стічних вод, вироблення енергії та захисту клімату робить існуючі очисні споруди перспективними. Економічні технології і перевірені концепції з області біогазу підходять для протидії коливанням цін на енергію і збільшення витрат на утилізацію осаду. У Бюккебурзі, наприклад, це дозволяє муніципалітету підтримувати стабільні витрати на каналізацію і дренаж поверхневих вод, не обтяжуючи громадян додатковими зборами.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments