Екологія

Сотні мертвих дельфінів викинулися на береги Франції

Французькі океанологи повідомили про рекордне число тіл мертвих дельфінів, викинутих хвилями на пляжі і морські береги Франції. Більшість з них заплуталася і померло в рибальських мережах, повідомляє Phys.org.

“Приблизно 85 відсотків туш дельфінів несли на собі сліди пошкоджень, характерних для їх випадкового потрапляння в мережі рибаків. Ми припускаємо, що число жертв було насправді у чотири рази більше, оскільки три чверті їх тіл не повинно було досягти берега”, — повідомив Олів’є ван Каннейт (Olivier van Canneyt), еколог з природоохоронної організації PELAGIS.

В останні роки кити, дельфіни та інші китоподібні все частіше викидаються на береги різних країн світу і частіше потрапляють у рибальські мережі. Наприклад, чотири роки тому відразу 40 тварин майже одночасно викинулися на берег і загинули біля берегів Чилі в кінці весни, а взимку того ж року їх число склало рекордні 337 особин.

Навесні цього року щось схоже сталося біля берегів Франції, де на берег Біскайської затоки було викинуто приблизно 1,2 тисячі туш дрібних китоподібних, переважна більшість яких було звичайними дельфінами.

Цей випадок масової загибелі морських ссавців, як зазначає ван Каннейт, далеко не перша подія такого роду для Франції. Частота загибелі морських ссавців біля її берегів різко зросла ще в 2017 році і продовжувала встановлювати нові рекорди кожен весняний і зимовий сезон, незважаючи на те, що екологи почали видавати рибалкам спеціальні буї, які відлякують дельфінів.

Як припускають вчені, почастішання загибелі тварин пов’язане з двома речами – посиленням “конкуренції” з людьми за доступ до мерлангу і лавраку, а також зі змінами в характері течій і розподіл біомаси по океану, які були спровоковані глобальним потеплінням.

Якщо ці тенденції збережуться і в наступні роки, то чисельність дельфінів у північній Атлантиці, на думку ван Каннейта і його колег, різко скоротиться вже найближчим часом. Влада Франції вже пообіцяли розібратися в ситуації і підготувати до кінця цього року пакет заходів, які допомогли б уникнути подальшої масової загибелі тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button