Технології

Нова методика будівництва захистить скляні фасади будівель від вибухів бомб

Вчені з Квінслендського технологічного університету (QUT) розробили методику запобігання руйнування скляних фасадів знакових і історично важливих будівель, якщо вони стануть метою терористів під час вибуху бомби. У дослідженні, опублікованому в журналі Engineering Failure Analysis, група доктора Руванікі Піясена, професора Девіда Тамбіратнама, професора Томмі Чана і ад’юнкт-професора Німа Перері розглянула «максимально достовірне навантаження» на будівлі, побудованих, в основному, зі скла.

Нове дослідження вийшло за рамки попередніх робіт в цій галузі. Вчені застосували складний аналіз зчеплення, який не тільки враховує те, як скло реагує на вибух, але також моделює його джерело і враховує передачу ударної хвилі.

«Ми змоделювали ударні хвилі, що поширюються по повітрю, а потім вивчили, як вони потрапляють в будівельні структури», – пояснює професор Тамбіратнам.

Рішення, докладно описане у статті, полягає в поглинанні енергії вибуху амартизаційним шаром між скляними панелями і зміцненні кабельних бандажів,

«Скло, безумовно, трісне, але цей прошарок утримує частинки разом», – підкреслює професор Тамбіратнам.

По суті, це дослідження можна назвати інноваційним, оскільки воно надало рекомендації з проєктування оптимізованих вибухостійких фасадів з кабельною опорою без будь-яких дорогих зовнішніх пристроїв.

Двостінні фасади являють собою дві скляні оболонки, розділені повітряним коридором. В кінцевому підсумку функція подвійної обшивки може бути використана в якості методу модернізації для перетворення існуючих звичайних фасадів в противибухові.

Дослідники спеціально розглянули фасади, які в основному використовуються в вестибюлях готелів, торгових центрах і терміналах аеропортів, в яких не тільки багато скла, але і які можуть залучити терористів.

Вчені вивчили тематичні дослідження реальних сценаріїв вибуху і виявили, що до 90 відсотків травм, пов’язаних з вибухами, при бомбових атаках були викликані осколками скла і іншим уламками фасаду.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button