Технології

Сонячна енергія може знизити витрати на опріснену воду

Дослідження, проведене фінськими політехнічним університетом Лаппеенранта, свідчить, що зневуглецювання опріснення може допомогти досягти рівня витрат води 0,32–1,66 євро за кубометр. Очікується, що сонячна енергія і зберігання будуть грати вирішальну роль.

Глобальна середньозважена вартість питної води (LCOW) від опріснювальних установок може знизитися приблизно з 2,40 євро / м? у 2015 році до 1,05 євро/ м? до 2050 року, якщо сонячні системи, системи зберігання та інші поновлювані джерела енергії будуть використані для зневуглецювання сектора. Зауважимо, що на Індію, Китай, США, Пакистан і Іран припадає від 56% до 62% світового попиту на опріснення.

Дешеве сонячне опріснення води

Це один з ключових висновків «Strengthening the global water supply through a decarbonized global desalination sector and improved irrigation systems», дослідження, проведене Лаппеенрантським технологічним університетом (LUT) у Фінляндії. Доповідь, написаний професором сонячної економіки Крістіаном Бреєром і його командою, була опублікована в журналі Energy і на сайті ScienceDirect.

Згідно з документом, вартість опрісненої води в більшості регіонів може скласти від 0,32 євро / м? до 1,66 євро/ м? до 2050 року, включаючи витрати на доставку. Дослідники вказали, що деякі регіони Китаю, Індії, Австралії і США можуть бути серед тих областей, де питна вода коштує менше євро.

Згідно з дослідженням LUT сонячна енергія та зберігання, а також енергія вітру, газу і теплової енергії будуть сприяти опрісненню.

«Потреба в енергії для транспортування опрісненої води від берегової лінії… також враховується на кожному часовому кроці», – заявили автори дослідження.

Автори звіту відзначають, що в результаті переходу на енергоносії рівень енерговитрат (LCOE) знизиться з приблизно 180 євро / МВт*год п’ять років тому до приблизно 50 євро до середини сторіччя.

«У 2050 році сонячні фотоелектричні установки і акумулятори будуть становити найбільшу частку LCOE», – йдеться у звіті.

У попередньому дослідженні Бреєр і його команда описали, як глобальна енергетична система, заснована на відновлюваних джерелах енергії, буде чистішою, дешевшою і краще оснащеною для боротьби зі зміною клімату, а також скоротить споживання води від звичайного вироблення електроенергії більш ніж на 95%. Згідно з цим звітом, для отримання сонячної енергії потрібно всього 2-15% води, використовуваної вугільними та атомними електростанціями на кожну вироблену мегават-годину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button