Технології

Інженери розробили гнучкі пальці для роботів з дерева

Інженери використовували оброблену деревину для створення гнучкого роботизованого захоплення, який реагує на вологість, світло і тепло.

Група дослідників з Національного університету Сінгапуру і Північно-Східного лісового університету Китаю розробила роботизовані захоплення з деревини. Поки вони можуть тільки реагувати на зміну факторів навколишнього середовища, але ними можна буде керувати за допомогою додаткових пристроїв.

Традиційно для створення роботизованих захоплень дослідники вибирають між двома можливими матеріалами: м’якої гуми або твердого металу. Перші добре справляються з маніпуляцією м’якими предметами, але не можуть працювати в умовах високої температури, другі — стійкі до зовнішніх чинників, але можуть розбити предмети при стисненні.

Для свого пристрою дослідники використовували смужки з канадського клена товщиною 0,5 см. Вони обробили дерев’яні заготовки хлоридом натрію, щоб видалити весь лігнін (органічний полімер, з якого в основному складаються клітинні стінки деревини). Ті, хто отримав пори дослідники заповнили поліпірролом — полімером, який добре поглинає тепло і світло.

На одну сторону кожної такої смужки дослідники завдали шар паропоглинаючого гелю на основі нікелю, а на іншу — гідрофобну (водовідштовхувальну) плівку. Після цього заготівлі поміщали в нагріті форми, щоб перетворити їх у вигнуті пальці, які з’єднували в загальне захоплення в формі руки.

Дослідження показало, що в умовах з відносною вологістю 95%, гель на їх нижній стороні розширювався, змушуючи пальці розпрямлятися. А під впливом температури понад 70 °С або яскравого світла волога з гелю випаровувалася, через що пальці згиналися. При цьому рука могла утримувати невеликий вантаж.

Переваги цієї технології в хорошій біосумісності, широкому діапазоні робочих температур і хороших механічних властивостях, відзначають інженери. Щоб роборука не залежала від зовнішніх факторів, буде потрібно використання допоміжного обладнання. Наприклад, можна додати кілька проводів або нагрівальну пластину, щоб забезпечити згинання під впливом електричного струму, і джерело для розпилення води, щоб послабити захоплення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button