Технології

Нова система уловлювання вуглекислого газу знизить викиди вантажівок на 90%

За статистикою, значна частина викидів вуглекислого газу в Європі припадає на транспортний сектор, а 40% з них — на вантажівки. У статті, опублікованій в журналі Frontiers in Energy Research, дослідники запропонували вловлювати вуглекислий газ і перетворювати його в рідкий двоокис вуглецю, що зберігається в баку на даху автомобіля. Потім цю рідину можна доставити на станцію техобслуговування, де її можна буде перетворити звичайне паливо і використовувати знову.

Спеціальні поглинальні матеріали відокремлюють вуглекислий газ від азоту і кисню. Потім матеріал нагрівається для добування вуглекислого газу, а тепло від двигуна автомобіля використовується для стиснення CO2 і перетворення його в рідину.

Система підходить для великих транспортних засобів, тому, що для неї потрібна капсула вагою в 400 кг. Вчені планують підготувати окрему систему для легкових автомобілів, проте її ефективність буде значно менше.

 

Поки систему представили лише у вигляді концепції, і, за оцінками дослідників, для її реалізації буде потрібно кілька років. Наступним кроком дослідників є розробка прототипу, який вони перевірять на практиці.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button