Технології

Нова технологія дозволяє бачити в темряві в будь-яких окулярах

Вчені з Європи і Австралії створили унікальну технологію, яка дозволяє ясно бачити в темряві. На звичайні окуляри наноситься ультратонка плівка.

Дослідники з Австралійського національного університету разом з вченими з Італії, Великобританії, Німеччини, Франції та Болгарії створили революційну технологію – плівку на основі кристалів нанометрового розміру. Вона може перетворювати невидиме для людського ока інфрачервоне світло в видиме зображення.

Нагадаємо, інфрачервоне випромінювання – електромагнітне випромінювання, що займає спектральну область між червоним кінцем видимого світла і мікрохвильовим радіовипромінювання. Оптичні властивості речовин в інфрачервоному випромінюванні значно відрізняються від їх властивостей у видимому випромінюванні.

Автори розробки запевняють, що їм вдалося «зробити невидиме – видимим». Плівка, яка складається з нанокристалів, в сотні разів тонша людської волосини. Вона наноситься на лінзи звичайних окулярів, і діє як фільтр, який дозволяє бачити в темряві.

Нова технологія дозволяє бачити в темряві в будь-яких окулярах

© Фото: Jamie Kidston, The Australian National University

Нова технологія для управління світлом використовує властивості метаповерхні надтонких плівок, яка полягає в тому, що її оптичні властивості варіюють в кожній окремій точці.

Автори розробки зазначають, що їм першим вдалося перетворити ІЧ-світло в видиме зображення на ультратонкому екрані. Крім того, новітня технологія дуже легка, дешева і проста для масового виробництва. Саме це робить її перспективною альтернативою сучасним приладам нічного бачення, які коштують недешево і не завжди зручні.

Стаття з описом розробки опублікована в журналі Advanced Photonics.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button