Екологія

Заборона пластикової упаковки може завдати шкоди навколишньому середовищу

Світова тенденція до відмови від пластикового упаковування в магазинах може завдати шкоди навколишньому середовищу, повідомляється в новому дослідженні. За словами авторів доповіді Plastic Promises, наслідки використання різних матеріалів замість пластику не були належним чином оцінені.

Зміна була викликана занепокоєнням покупців про вплив пластикових відходів на океани. Але скляні пляшки, наприклад, набагато важче пластикових, тому на їх транспортування йде більше палива і, відповідно, виробляється більше забруднюючих викидів. Паперові пакети, як правило, при утилізації мають більш високий рівень вуглецевих викидів, ніж пластикові пакети, і їх складніше використовувати повторно.

Деякі супермаркети у Великобританії віддають перевагу напоям в картонних коробках, вважаючи, що вони можуть бути перероблені. Але, за даними британської організації Green Alliance, лише третина таких упаковок в країні йде на перероблювання.

«Багато магазинів продають упаковування, позначене як біорозкладне або компостируємо. Насправді воно може бути компостируване тільки в промисловому компостері — і навіть в цьому випадку не всі компоненти можуть бути повністю перероблені», — повідомила прес-секретар дослідної групи Ліббі Пік в інтерв’ю BBC News.

«Більше 80 % споживачів думає, що біорозкладний або компостований пластик екологічно безпечний, але мало хто розуміє, що означають ці терміни і як слід поводитися з матеріалом», — наголошується в доповіді.

Ендрю Опі з Британського консорціуму роздрібної торгівлі закликає до створення більш чіткої стратегії.

«Всі відповідальні ритейлери згодні з тим, що зміна клімату має бути в центрі їх бізнесу, будь то постачання продукції або зміна пакування. Пластик залишається найефективнішим матеріалом у багатьох випадках: наприклад, огірки, запаковані в пластик, зберігаються на 14 днів довше, скорочується кількість харчових відходів».

«Цілісна стратегія щодо відходів та ресурсів — це стратегія, в якій пріоритетна увага приділяється скороченню негативного впливу на навколишнє середовище, а не просто скорочення використання пластику».

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button