Наука

Нова технологія змушує всі ракові клітини самознищуватися

Нова технологія подвійного генного перемикання, створена вченими США, перетворює ракові клітини на троянського коня, після чого вони самостійно знищують пухлину. Підхід виявився ефективним для будь-яких ракових клітин – експерименти показали, що він працював ще до визначення їхнього типу. Наразі дослідники тестують свою технологію на метастатичних пухлинах. У разі успіху, вона зможе забезпечити універсальне лікування різних типів раку на будь-яких стадіях.

by @kjpargeter

Команда з Пенсільванського університету представила технологію подвійного генного перемикання, яка успішно перепрограмує ракові клітини для самознищення. На прикладі пухлини легень вчені продемонстрували докази ефективності такого підходу для боротьби з раком.

Перший перемикач діє як ген відбору, даючи змогу вмикати і вимикати стійкість клітин до ліків. Під час введення препарату гинуть чутливі ракові клітини і залишаються нативні резистентні та модифіковані перемикачем резистентні клітини. Зрештою модифіковані клітини витісняють нативні, блокуючи їхнє розмноження та ризики розвинути нову стійкість.

На другому етапі перший генетичний “важіль” вимикається і клітини знову стають чутливими до препаратів. У цей момент другий перемикач забезпечує доставку генів, які змушують ракові клітини виробляти токсини. Як наслідок, вони починають знищувати самі себе та нативні ракові клітини, нейтралізуючи пухлину.

“У результаті токсини вбивають не тільки модифіковані, а й нативні клітини раку. Це дуже важливо, оскільки знищуються популяції, здатні забезпечити ріст нової пухлини”, – прокоментував співавтор роботи Джастін Прічард.

Особливо важливо, що новий підхід протистояв усім генетичним способам виникнення резистентності. Експерименти показали, що однієї “жменьки” модифікованих клітин було достатньо для знищення високого рівня генетичної гетерогенності. Це означає, що тепер у вчених з’явився спосіб впливати на ракові клітини ще до того, як вони визначать їхню природу.

Наразі вони тестують свій підхід на метастатичних пухлинах. У разі успіху він зможе забезпечити універсальне лікування раку на будь-яких стадіях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button