Людина

Вчені навчилися розпізнавати нові емоції у людей

Американські вчені з Державного університету Огайо навчили комп’ютер розпізнавати 21 різноманітну людську емоцію з виразу обличчя людини. Фахівці працювали над розшифровкою механізмів, які дозволяють людським особам виражати емоції, вже протягом досить тривалого часу. На сьогоднішній момент когнітивні дослідники зацікавлені у відстеженні походження проявів емоцій на обличчі за допомогою генів, хімічних сполук і нейрональних біологічних шляхів, які змушують мозок переживати емоції.

emocii_500

Проте, як правило, більшість вчених обмежують свої дослідження шістьма первинними емоціями – щастя, смуток, злість, здивування і огиду. А все тому, що вираз обличчя, пов’язаний з цими емоціями, можна визначити самостійно. Однак, згідно із заявою одного з авторів дослідження, Алекса Мартінеса, когнітивного дослідника і професора в Університету Огайо, такий підхід є досить обмеженим або навіть абстрактним.

Читайте також: Тілесна карта емоцій

Вчені запропонували волонтерів відображати на обличчі різні емоції щодо деяких вербальних виразів, наприклад, “Ви тільки що отримали несподівану звістку” або ” Ви відчули огидний запах”. З допомогою змішування різних емоцій і класифікації їх зв’язку з виразом на обличчі професор Мартінес більш, ніж в три рази збільшив палітру людських емоцій, які міг би розпізнати комп’ютер.

Дослідники сфотографували 130 жінок і 100 чоловіків, яких попросили зобразити на обличчі певні емоції. У кожній з п’яти тисяч одержаних фотографій була відзначена помітна робота людських м’язів обличчя, що було зафіксовано за допомогою спеціальної системи Facial Action Coding System (FASC), розробленої психологом Полом Екманом. Використання даної системи допомогло дослідникам визначити схожі і відмінні моменти у вираженні емоцій за участю лицьових м’язів.

Читайте також: Cписок базових емоцій скоротили до 4 найменувань

У результаті вчені виявилися здатні зареєструвати 21 емоцію, при цьому велика їх частина виявилася універсальною. Так, 99 % волонтерів зображували щастя за допомогою посмішки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button