Наука

Новий хімікат дозволить рослинам довше утримувати вологу. Так біологи готуються до посух в майбутньому!

Команда біологів з Університету Ріверсайда представила хімічну речовину, яка дозволить рослинам довше утримувати вологу. Це допоможе фермерам вирощувати рослини незважаючи на зміну клімату і величезні посухи. Дослідження опубліковане в виданні Eurek Alert!.

Посуха є основною причиною неврожаю по всьому світу. Хімічна речовина, що отримало назву Опабактин (OP — від overpowered), буде утримувати воду всередині рослин і уповільнювати її вихід з них.

Опабактин працює по аналогії з абсцизовою кислотою або АБК — природним гормоном, який виробляють рослини під час посухи. АБК трохи уповільнює ріст рослини, тому вона споживає менше води, ніж зазвичай.

Однак АБК занадто нестабільний і доріг, тому біологи проаналізували мільйони різних молекул для пошуку заміни природного гормону. Опабактин працює в 10 разів краще, ніж АБК, і працює практично моментально.

Праворуч — модифікована пшениця. Зліва — підвладна посусі.

Зараз вчені спробують модифікувати опабактин, знизивши його працездатність в кілька разів. Крім того, якщо опабактин уповільнює ріст рослини для утримання вологи, то тепер біологи хочуть знайти молекулу, яка буде прискорювати ріст рослини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button