Людина

Новий спосіб ідентифікації користувача

Новий спосіб ідентифікації користувачаМи постійно використовуємо комп’ютерні паролі. Однак цей вид захисту ненадійний – паролі можуть вкрасти, зламати і викрасти особисту, корпоративну інформацію або відомості, що стосуються національної безпеки.

Зараз інженери з Університету штату Айова (США) розробляють оригінальні методи ідентифікації користувачів і захисту даних. Вони почали з відстеження індивідуальних схем набору тексту, а тепер учені працюють над виявленням і відстеженням індивідуальних схем роботи з мобільними пристроями або комп’ютерними мишами.

Манера набору тексту на клавіатурі нарешті дозволяє надійно відрізнити довіреного користувача від сторонньої людини

Доцент Морріс Чанг (Morris Chang) з Університету штату Айова стверджує, що манера набору тексту або манера використання мобільного пристрою та комп’ютерної миші, унікальна для кожної людини. Паузи між словами, пошук нових символів і їх написання – все це унікально. Дослідники називають даний процес «коґнітивними відбитками пальців», які проявляються в ритмі набору символів. Прототип програмного забезпечення вже визначає відмінності в ритмі набору тексту. В експериментах Університету штату Айова брало участь більше 2000 користувачів, а програма показала помилкову ідентифікацію і помилковий відмову приблизно в 0,5 % випадків. Інженери мають намір поліпшити ці показники точності шляхом об’єднання аналізу методу набору тексту і способу використання миші або мобільного пристрою.

Оборонне наукове агентство DARPA підтримало дане дослідження і виділило ґрант у розмірі $ 500 000 для вивчення манери набору тексту. Ще один дворічний ґрант у розмірі $ 1 760 000 виділений для аналізу методів роботи з мобільними пристроями.

Дослідникам динаміки натискання клавіш довелося пройти весь складний шлях від азбуки Морзе. Але попередні спроби були недостатньо точні і не могли надійно ідентифікувати користувачів. Застосування нових технологій дозволило істотно просунутися в розробках. Інженери записували і збирали зразки ритму набору тексту користувачами під час 90 – хвилинної вправи. Цю інформацію завантажили в систему безпеки, де вона використовується для постійного стеження за користувачами. Система бачить: користувач, який має допуск користується комп’ютером або самозванець. Ідентифікація відбувається непомітно для користувачів, не вимагає ніяких додаткових апаратних засобів, що важливо для перспективних хмарних систем і, наприклад, при можливій ??втраті мобільного терміналу, де неприпустимо зберігати ключі і паролі. Коли система виявляє чужого, вона блокує його, обмежує доступ до конфіденційної інформації або вимагає ввести додатковий пароль.

В даний час більшість домашніх і офісних комп’ютерів запитують пароль лише при першому вході в систему. Проте співробітники DARPA хотіли отримати програму, яка могла б непомітно визначати – чи та людина продовжує користуватися комп’ютером. Інженери з Університету штату Айови розробили теорію, а тепер вони змогли реалізувати свій проект на практиці.

Натхнення: rnd.cnews.ru

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button