Технології

Вчені розробили «тканинну батарею»

На сьогодні основним чинником, що стримує розробку розумного одягу і натільної електроніки, є відсутність легких, універсальних і при цьому довговічних джерел живлення, адже традиційні літій-іонні акумулятори для цих цілей не підходять. Але зовсім скоро все може змінитися завдяки розробці вчених з Массачусетського Університету в Амхерсті. Вони розробили метод створення системи зберігання енергії, який легко інтегрується в одяг шляхом «вишивання елементів живлення».

За розробкою стоїть група дослідників на чолі з хіміком Трішей Ендрю. Їх виріб являє собою твердотільну батарею на базі мініатюрного суперконденсатора і електропровідних ниток з вакуумним напиленням, «обгорнутих» в полімерну плівку. По суті чисто зовні такий матеріал схожий на звичайні нитки, які при цьому ще й зберігають електроенергію. За словами дослідників, їх розробка може використовуватися для живлення, наприклад, різних натільних біосенсорів.

«Річ у тому, що в той час як були розроблені різні мініатюрні компоненти електронних схем, пристрої для зберігання заряду ставали тільки більше. Ми ж вирішили цю проблему. Ми можемо буквально вишивати елементи живлення на будь-якій тканині. На нашу думку, суперконденсатори є дуже хорошими елементами для використання при виробництві натільної електроніки, а в поєднанні з полімерними нитками вони стають просто ідеальним інструментом для створення розумного одягу майбутнього.»

Ученые разработали «тканевую батарею»
Розмір волокон. Як видно, вони не заважають згортати тканину

Як повідомляють автори роботи, в даний момент вони зайняті виробництвом різних пристроїв на базі своєї технології. Наприклад, найближчим часом вчені хочуть «вишити» крокомір, сенсор для спостереження за роботою, а також датчик для отримання даних про роботу суглобів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button