Екологія

Скорочення площі морського льоду в Арктиці має свої плюси

Скорочення площі морського льоду в Арктиці може призвести до швидкого і більш регулярного судноплавства через Північний полюс. За прогнозами, до 2050 року кількість шляхів, за якими можна буде подорожувати по Арктиці без криголама, подвоїться.

edd02921c7d0a6b55630b54cf5f72570
Скорочення площі морського льоду в Арктиці може призвести до швидкого і більш регулярного судноплавства через Північний полюс, вважають вчені з університету Рідінга (Великобританія).

За їх прогнозами, до 2050 року кількість шляхів, за якими можна буде подорожувати по Арктиці без криголама, подвоїться. Вчені передбачають, що судна, призначені для ходіння по незамерзаючих водах, навіть зможуть проходити через Північний полюс в літні місяці.

Такі прогнози вчених для варіанту з максимальним урізуванням викидів CO2. Якщо брати не такі оптимістичні варіанти (якщо паризька хартія не змусить країни обмежити викид вуглекислого газу, і глобальну температуру не вдасться утримати від зростання більше ніж на 2 градуси), від арктичних льодів залишиться ще менше. В такому випадку суда з мінімальними протильодовими пристосуваннями зможуть курсувати по Арктиці майже круглий рік вже до кінця століття.

Причому зміни вже починають позначатися. Ще кілька років тому атлантична скумбрія (макрель) не зустрічалася в холодних водах Гренландії. Ця невелика жирна риба, як правило, розмножується в Північному морі, після чого мігрує на північний схід уздовж Норвезького течії, щоб годуватися там протягом літа.

У 2007 році атлантичні скумбрії стали з’являтися у великій кількості близько Ісландії. На океанському шосе, де вони завжди повертали праворуч, тепер все частіше вибирається шлях наліво.

До 2011 року макрель проклала дорогу в гренландські води, викликавши запуск нового промислу. І вже через три роки видобуток скумбрії склав 23% від загального обсягу експорту Гренландії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button