Технології

Вчені за допомогою 3D-принтера створили куленепробивні блоки

Вчені створили куленепробивні блоки, виконані з трубок, складених одна на одну. Вони були надруковані за допомогою 3D-принтера і їх міцність виявилася значно вище однорідних кубів, зроблених з цього ж матеріалу.

Існування таких куленепробивних блоків було теоретично доведено вже досить давно, проте до недавнього часу у людства не було технології, що дозволяє створити таку структуру в реальному житті. Поява 3D-принтерів змінило ситуацію, тому вчені захотіли на практиці перевірити міцність блоків, виконаних зі складених один на одного трубок. Для цього вони використовували вуглецеві нанотрубки. Експеримент показав, що вони дійсно є куленепробивним і краще справляються з навантаженням ніж монолітні куби, виконані з того ж полімерного матеріалу. Останні в цілому витримували попадання кулі, проте пошкодження і тріщини розходилися по всій решті поверхні, порушуючи її цілісність.

Схожі результати були отримані після того, як куленепробивні блоки помістили під прес. Завдяки своїй структурі, що складається з однорідних трубок, вони краще справлялися з тиском, а трубчасті структури руйнувалися по одній, що дозволяло зберегти стійкість і цілісність іншої конструкції. Вчені планують застосовувати цю технологію в будівництві та аерокосмічній промисловості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button