Головна / Різні цікавинки / Окремі моменти щодо піратства в інтернеті

Окремі моменти щодо піратства в інтернеті

Взагалі Інтернет, як соціальний елемент, зараз майже не вивчений. Але для його контролю хочуть застосовувати старі бабусині методи. Абсолютно неправльно. Давайте по порядку.

1. Треба не забороняти, а розвивати і допомагати

Повірте, якщо у людини буде можливість купити/подивитися_на_один_раз який-небудь фільм/музику за низьку ціну, то людина її купить. Тим більше з музикою. Можливо, не сподобатися увесь альбом виконавця, а тільки його 1 пісня. Навіщо мені платити за усю платівку? У результаті музикант втрачає покупця, хоча міг би отримати гроші за 1 пісню. Запитаймо у Земфіри про результати продажу пісень в інтернеті.

От щодо авторського права. Авторське право — це, за визначенням, набір правових норм, що регулюють ринок. Зараз воно влаштоване так, що масовий сегмент вигідніше гиковского — рівно за рахунок того, що дохід = кількість проданих копій, а не якість. Ось, наприклад, у сфері образотворчого мистецтва копірайт неважливий — цінується тільки оригінал, а не копії, — і там ніякого масового ринку немає.

Якби копірайт був спочатку влаштований за принципом підписки(є агрегаторы контенту, які скуповують його у авторів і продають споживачеві підписку відразу на увесь контент), то описані процеси, як мінімум, істотно сповільнилися б — тому що виробникові тепер потрібно не як можна більше копій продати, а як можна якісніше задовольнити споживача. На заході існують аналогічні сервіси по відео і музкальнмоу контенту. Зручність і доступність — ось 2 головних якості, яка має бути у сервісу в інтернеті.

У нас теж починають розвиватися схожі сервіси, а коли їх стане більше і індустрія навчитися отримувати з них вигоду, буде ще кращий. У людей не буде думки піти і шукати фільм на торент трекері. Вони знатимуть, що у них є гарантований, доступний ресурс звідки вони можуть це узяти. Також варто знати, що нам шукати, тому існують рекомендаційні медіа мережі, як, наприклад, fs.to — конкурент популярного сервиса ex.ua, на сторінках якого ви знайдете багацько цікавої та корисної інфи про все.

2. Треба позбавлятися від архаїзмів
Як легально отримати фільм? Піти в магазин або замовити в інтернеті диск. Питання: навіщо? Навіщо мені переплачувати за фізичний носій? А якщо він зламається? Розвиток технологій(хмарних) відкриває безмежні можливості у сфері зберігання даних. А швидкісний інтернет робить це усе доступним. У результаті ми отримуємо здешевлення для кінцевого користувача.

3. Спочатку пряник, потім батіг
Викачують фільми не через те, що хочуть зашкодити, скажімо, режисеру фільму. Просто у жителя далекого містечка в Cибири, є інтернет, але немає магазину з ліцензійними дисками. Коли у усіх можливість легально дивитиметься десь, тоді можна починати карати.

Ось загалом основні моменти, які хотілося б донести.

Натхнення: www.chaskor.ru

 
comments powered by HyperComments