Здоров'я

Оральні контрацептиви підвищують ризик розвитку раку грудей на 50%

У жінок, які приймають протизаплідні таблетки, загальний ризик розвитку раку молочної залози на 50% вище, такі результати оприлюднили вчені. Деякі таблетки з високим рівнем естрогену можуть підвищити ризик в три рази, порівняно з жінками, які ніколи не приймали протизаплідні таблетки, або які припинили використовувати їх, твердять американські вчені. Таблетки, що містять гормони у низькій дозі, не несуть ніякого додаткового ризику, запевняють вчені.
foto_cikavosti_01.08.2014-07

Доктор Елізабет Бібер з онкологічного наукового центру Фреда Хатчінсона в Сіетлі, яка проводила дослідження, сказала, що рішення вивчити вплив оральних контрацептивів на ризик розвитку раку пов’язано з почастішанням в минулому році проявів цієї хвороби. Контрацептиви, як ймовірний фактор ризику, був обраний у зв’язку з тим, що рівень їх використання досяг у минулому році історичного максимуму – мільйони жінок по всьому світу використовують гормональні препарати, зазначає Бібер. При цьому вона підкреслила, що ризик може варіюватися залежно від складу оральних контрацептивів.

Читайте також: Вчені вважають, що контрацептиви роблять репродуктивну систему старшою

“Наші результати потребують підтвердження і їх слід інтерпретувати з обережністю”, – заявила онколог в інтерв’ю Mail Online.

Попередні дослідження показали, що ризик прояву раку грудей знижувався після того, як жінки переставали приймати таблетки.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Американської асоціації з дослідження раку, взяли участь 23 000 жінок. У 1102 з них нещодавно був діагностований рак молочної залози. Жінки з раком перебували у віці від 20 до 49 років. Хвороба була діагностована у них в період з 1990 по 2009 рік.

Таблетки, що містять високі дози естрогену, збільшують ризик раку молочної залози в 2,7 рази, або на 170%, а ті, що містять помірну дозу гормону – в 1,6 разів.

Таблетки, що містять низькі дози естрогену, взагалі не підвищують ризик раку молочної залози. У нещодавно використовували контрацептиви жінок ризик раку молочної залози збільшився на 50% порівняно з тими, хто ніколи їх не вживав.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button