Екологія

Основним джерелом пластику в океані виявилися торгові суда

Вчені Університету Кейптауна припускають, що основне джерело забруднення океану пластмасовими відходами — це торгові судна. При цьому раніше передбачалося, що пластик потрапляє в океан з берега, а новітнє дослідження підтверджувало, що сміття пройшло значний шлях, перш ніж опинилося в місці відбору зразків.

Дослідники під час кількох експедицій у 1984, 2009 і 2018 роках відібрали проби сміття в південній частині Атлантичного океану. Виявилося, що велика частина сміттєвої плями — це пластикові пляшки з-під води та інших безалкогольних напоїв, при цьому виготовлені вони були в Китаї та інших азіатських країнах.

Примітно, що пляшки були зім’яті, а їх кришка щільно закрита — так з пластиковим сміттям чинять, коли є необхідність заощадити місце. Крім того, якщо припустити, що сміття до досліджуваного місця принесло течією, то на це пішло б близько п’яти років, а виявлені пляшки були виготовлені всього два роки тому.

Поєднавши всі дані, вчені вирішили, що забруднюють океан пластиком моряки, які повністю скидають весь вміст сміттєвих баків у воду. Відзначається, що ще одним важливим джерелом забруднення є пластикові рибальські мережі, віднесені течією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button