Земля

Рештки вампіра XVI століття вперше виставлять у музеї

Виставка, на якій будуть представлені рештки вампіра з кам’яним кляпом у роті, відкриється в місті Камінь-Поморські (Західно-поморське воєводство). Рештки вампіра були знайдені в 2014 році там, де колись розташовувалося місцеве церковне кладовище. Покійний був похований з кам’яним кляпом у роті. Нога його була пробита, мабуть, металевими цвяхами. Колись робилося так для того, щоб, вже будучи похованим, вампір не зміг вилізти з гробу і пити кров.

cc6ef1f1f1215f0e2bcdf4c8fbd0d91c

Причому, на думку вчених, такі заходи були прийняті вже через деякий час після того, як вампір був похований. А саме тоді, коли від нього залишився лише скелет, – тобто після похорону пройшов не один рік.

Похований “кровопивця” був, ймовірно, в XVI-XVII столітті на кладовищі, яке в той час існувало близько костелу. Починаючи з XVIII століття там вже нікого не ховали.

Археологи натрапили на рештки, коли проводили роботи на старому ринку. “По моїй теорії, пошкодження скелета небіжчик міг отримати від могильників. Хто знає, можливо, були нетверезі і їх налякав вид кісток? Може, справа була в тому, що череп має додатковий шов, який ділить лобову кістку на дві частини, і це виглядало дивно?….. Факт залишається фактом, що кістки були пробиті, щоб вампір не міг встати з гробу,” – каже професор Карол Пясецький, антрополог з Щецінського університету.

При рештках не знайшли осиковий кілок, який, як відомо, вважався найбільш ефективним способом, щоб убити вампіра. “Це тому, що коли рештки викопали, від них залишилися тільки кістки, без м’яких тканин. Незрозуміло було б, куди вбити кілок,” – каже антрополог.

Незважаючи на різні версії, археологи витратили чимало часу, щоб надати решткам презентабельний вигляд. А музей історії Кам’янської землі (Muzeum Historii Ziemi Kamienskiej) організовує спеціальну виставку, де вампір стане головним експонатом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button