Всесвіт

Вчені розкрили таємницю двох місяців Марса

Бельгійські та французькі вчені за допомогою комп’ютерних програм зробили ретроспективний аналіз місяців Марса. Як виявилося, джерело походження Фобоса і Деймоса не таке, як передбачалося раніше.

Дослідження показали, що дані супутники «гарячої» планети з’явилися на орбіті не завдяки тяжінню, а тому, що астероїд або протопланета великих розмірів впала на поверхню Марса. В результаті від сильного зіткнення відкололися уламки і затрималися на орбіті. За словами астрономів, там було три об’єкта, але з часом залишилося всього два.

Як стверджують вчені, третій супутник впав на поверхню Червоної Планети, а Фобос і Деймос продовжили своє існування на орбіті. Дослідники попередили, що з Фобосом через десятки мільйонів років станеться те ж саме, що і з третім супутником або ж перетвориться на просте кільце, що складається з пилу. А Деймос в свою чергу буде знаходитися трохи далі від Марса і поступово просто зникне з орбіти.

Фахівці зробили висновок, що супутники Марса з’явилися точно також, як і супутник Землі – Місяць. Вони з’явилися на орбітах через велику “космічну” аварію.

Діаметр Фобоса і Деймоса становить 22 і 12 кілометрів, але швидше за все, це не початкові їх розміри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments