Наука

Кетамін може бути корисним у боротьбі з алкогольною залежністю, заявили вчені

Як показали експерименти, кетамін здатний «переписати» спогади і тим самим послабити потяг до спиртних напоїв.

Кетамін

Ін’єкція кетаміну може допомогти подолати бажання випити один-другий келих алкогольного напою, заявили вчені з Університетського коледжу Лондона в своєму дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications.

За словами фахівців, кетамін — рекреаційний наркотик і транквілізатор для тварин — здатний «переписати» спогади, пов’язані з вживанням спиртного. В експерименті брали участь 90 осіб (35 жінок і 55 чоловіків) з сильною тягою до алкоголю, але поки що не мають діагноз «алкоголізм». У середньому вони випивали близько 14-15 літрів пива на тиждень — приблизно в п’ять разів більше, ніж значиться в будь-яких нормах.

У перший день перед добровольцями поставили келих пива зі словами, що бажану нагороду можна буде випити тільки після перегляду кількох фото, на яких зображені пиво і люди, що п’ють його. З цим етапом експерименту всі учасники успішно впоралися. На наступний день, однак, процедуру повторили, але в кінці пиво пити не дозволили і прибрали келих. Після цього першій групі учасників вводили ін’єкцію кетаміну, а іншим — плацебо. Третя група просто отримувала кетамін без психологічного стимулу.

Суть була в тому, що, як відомо, різка відмова очікуваної нагороди тимчасово порушує закріплені в пам’яті асоціації. Зазвичай це відновлюється максимум через кілька годин після подібного досвіду. Між тим кетамін блокує рецептор мозку NMDA, який бере участь у формуванні спогадів. Тому вчені припустили, що такий недовгий період «нестабільності» відкриє шлях до переписування спогадів про алкоголь.

Результати експерименту, який тривав 10 днів, виявилися успішними. Як з’ясувалося, у людей, яким давали кетамін в поєднанні з психологічним втручанням, значно знизилося бажання випити у порівнянні з іншими учасниками дослідження. Ефект зберігався протягом дев’яти місяців наступних спостережень: добровольці, яким призначили «кетамінову терапію», вдвічі скоротили вживання алкоголю.

«Кожна модель поведінки закодована в нашій пам’яті. Важливим висновком стало те, що ці звички і непотрібні спогади ми ще не вивчили в повній мірі», — сказав психолог і глава дослідницької групи Раві Дас.

Команда вчених вже подала заявку на отримання фінансування клінічного випробування, яке дозволить з’ясувати, чи може подібна «кетамінова терапія» допомогти людям, які страждають від важкої форми алкоголізму.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button