Людина

Бідність батька підвищує ймовірність передчасних пологів

У чоловіків з низьким соціально-економічним статусом втричі частіше народжуються недоношені діти.

Немовля, незадоволене соціально-економічним статусом батька / © today’s Parent

Вчені з Чикаго з’ясували, чи може образ життя батька вплинути на доношеність його дитини. У статті, опублікованій в Maternal and Child Health Journal, автори вказують, що у батька, який живе в «поганому районі», ймовірність передчасно народженої дитини зростає втричі.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає як будь-які передчасні пологи, що відбулися до 37 повних тижнів вагітності. Ступінь передчасності при народженні недоношеної дитини буває крайньою (пологи, які відбулися раніше 28 тижнів), значною (до 32 тижнів) і помірною (до 37 тижнів).

Відомо, що здоров’я і соціально-економічний статус матері впливають на внутрішньоутробний розвиток плода і ймовірність передчасних пологів. Проте в дослідженнях про ранні періоди розвитку дітей часто випускають з уваги роль батька. Фахівці з декількох лікувальних і наукових установ Чикаго вирішили закрити прогалину і з’ясувати, як на це може вплинути статус батька.

Доктор Джеймс Коллінз і його колеги проаналізували дані про дітей, які народилися в штаті Іллінойс у 1989-1991 роках, а також про їх батьків, народжених у 1956-1976-х. Вони порівняли їх із даними про доходи, отриманих під час перепису населення США, і визначили соціально-економічний статус батьків з урахуванням доходів і рівня життя у відповідних районах.

Виявилося, якщо батько майбутньої дитини народився і жив все життя в неблагополучних районах з низьким рівнем доходу, то його дитина має майже втричі більше шансів народитися раніше терміну. Цей зв’язок простежувався незалежно від інших параметрів, таких як вік матері дитини, сімейний стан, освіта, раса або етнічна приналежність.

«Ми знали, що соціально-економічний статус матері є фактором ризику передчасних пологів, але це перший раз, коли статус батька пов’язаний з недоношеністю, навіть якщо у матері не було підвищеного демографічного ризику. Статус батька протягом усього життя необхідно враховувати при розробці ініціатив щодо скорочення кількості передчасних пологів серед міських жінок», — пояснює доктор Коллінз.

У світі 15 мільйонів дітей щороку народжуються раніше терміну. Один мільйон із них помирає, не впоравшись з ускладненнями, що виникли із-за занадто ранньої появи на світ. При цьому багато хто з тих, що вижили все життя відчувають проблеми зі здоров’ям, викликані недостатнім внутрішньоутробним формуванням різних систем організму. Одні з найчастіших причин отримання інвалідності серед недоношених дітей — сліпота і глухота, а також кардіологічні проблеми.

«Наші результати доповнюють поповнені дані, які свідчать, що соціально-економічний статус — один з найбільш важливих факторів погіршення наслідків вагітності у Сполучених Штатах, у яких один з найвищих показників передчасних пологів серед розвинених країн, — резюмує доктор Коллінз. — Нам необхідно звернутися до соціальних чинників здоров’я для обох батьків, щоб знизити рівень передчасних пологів в країні».

Запобігання передчасних пологів шляхом своєчасного обліку всіх можливих несприятливих факторів важливо в будь-якій країні, і чим нижче дохід, тим більша небезпека занадто ранньої появи на світ. Ступінь виходжуваності передчасно народжених дітей розрізняється колосально в залежності від того, де дитина побачила світ.

Чим більш розвинена в медичному та економічному відношенні країна, де народилася недоношена дитина, тим більше у неї шансів вижити і отримати можливість повноцінного життя. У державах з високими показниками виживають, за даними ВООЗ, майже всі такі діти, а в країнах з низькими доходами — тільки половина. Там, де середній рівень життя, діти виживають, але із-за недостатньої медичної підтримки багато з них залишаються інвалідами.

У більш ранніх дослідженнях вчені з’ясували, що недоношені і маловагові немовлята за темпераментом схожі на дітей, яких покинули батьки, а майбутнім батькам варто відмовлятися від алкоголю ще за пів року до зачаття.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button