Головна / Людина / Вчені: Бідність фізично змінює структуру мозку дитини

Вчені: Бідність фізично змінює структуру мозку дитини

Американські вчені провели експеримент, в ході якого встановили вплив соціально-економічного статусу сім’ї на дитину. Дослідження показало, що бідність фізично змінює структуру мозку.

Вчені з Національного інституту психічного здоров’я сканували мозок понад 600 людей протягом життя у віці від 5 до 25 років. Потім вони порівняли ці нейрозображення з даними про освіту та професії їх батьків, а також з IQ кожного учасника.

Дослідники прийшли до переконання, що дошкільне життя — це ключовий момент, коли вперше починають розвиватися асоціації між соціально-економічним статусом і організацією мозку.


Наукове товариство зробило висновок, що області мозку, які відповідають за емоційний розвиток, навчання і мовні навички, виглядали набагато перспективніше у людей, чиї батьки були більш освіченими і будували вдалу кар’єру.

Науці давно відомо, що соціально-економічний статус впливає на когнітивний розвиток і психічне здоров’я дитини, але те, як воно змінює певні структури мозку, не було охарактеризовано в повній мірі до цього часу.