Екологія

Танення крижаних щитів матиме глобальний вплив на клімат

Вже давно не секрет, що рівень моря росте через танення масивних льодових щитів, що покривають Гренландію і Антарктиду. Однак нове дослідження показує, що вплив цього танення не обмежиться лише зміною рівня моря, а буде мати ще більші наслідки для глобального клімату.


Згідно з отриманими результатами, рівень моря збільшується нерівномірно по всьому світу. Його зростання має значні просторові варіації, особливо поруч з відступаючими крижаними щитами. Дослідження з використанням чисельної моделі глобальних припливів показало, що приливні зміни, викликані руйнуванням льодового покриву і пов’язаними з ним змінами в рівні моря, будуть сильно варіюватися і впливати на ряд різних важливих процесів.

По всій довжині деяких берегових ліній діапазон припливів збільшиться, наприклад біля узбережжя Північного Уельсу, в той час як уздовж інших берегових ліній, таких як побережжя Південного Уельсу, діапазон припливів, навпаки, зменшиться. Зміни в припливах позначаться на багатьох процесах в океані.

«В даний час припливи відіграють ключову роль у підтримці великих океанських течій, які перерозподіляють тепло від тропіків до високих широт і відповідають за м’який клімат Великобританії. Прогнози, представлені новою моделлю, показують, що руйнування крижаних щитів значно вплине на глобальні припливи, які, в свою чергу, впливають на системи течій, що мають велике значення для нашого клімату», — пояснила провідний автор дослідження доктор Софі-Береніс Уїлмес з Бангорського університету.

Глобальні зміни припливів також нададуть великий вплив на широкий спектр інших функцій океану, наприклад, на ділянки, які поглинають вуглекислий газ з атмосфери, а також на екосистеми помірних шельфових морів, які оточують континенти.

«Зникнення полярних крижаних щитів в умовах потепління клімату викличе серйозні зміни в системі Землі, і ми тільки починаємо розуміти наслідки», — сказала співавтор роботи доктор Наталія Гомес з Університету Макгілла.

«Нові результати підкреслюють важливість обліку змін припливів, викликані змінами рівня моря у відповідь на втрату крижаного покриву, прогнозів майбутнього клімату та реконструкцій минулого глобального клімату», — додав керівник проекту доктор Маттіас Ґрін зі Школи океанічних наук.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments