Земля

У Кенії є тріщина, яка, можливо, вказує на континентальний розлом

Величезна тріщина в землі несподівано з’явилася в південно-західній Кенії, і вона може бути першою ознакою того, що Африка з часом розділиться на два континенти. Принаймні, така версія існує у деяких вчених.

Місцеве інформаційне джерело Daily Outlet каже, що тріщина в деяких місцях досягає в глибину близько 15 метрів, а в ширину – 20 метрів. Її довжина – кілька кілометрів. Вона з’явилася в Східно-африканській рифтовій долині, яка йде від Африканського рогу до самого Мозамбіку. І в цій долині є безліч слабких місць.

Вони викликані рухом земної кори, і в таких місцях виникають тріщини і розриви. Згідно з місцевою статтею, зазвичай подібні тріщини заповнені вулканічним пилом з гори Лонгонот, розташованої поблизу, але недавня злива розмила весь шар, і тепер тріщина відкрилася.

National Geographic зауважує, що розриви в цій території стають все масивніше, оскільки дві тектонічні плити, Сомалійська і Нубійська, віддаляються одна від одної. Згодом вони можуть розійтися повністю, але станеться це десь протягом 50 мільйонів років. Такі розриви можуть свідчити про початок континентального розлому і про початок утворення нового океанічного басейну. Цей процес схожий з розломом, в ході якого з’явилися Африка і Південна Америка.

Але далеко не всі переконані в настільки радикальній теорії. Forbes зазначає, що на цій території не було ніяких свідоцтв про недавні землетруси. Геологічна служба Кенії вважає, що тріщина утворилася через підземного потоку, що виник унаслідок сильних опадів, які випали після тривалої посухи і викликали ерозію ґрунту. Правда, чому тріщина така велика служба не уточнює.

Хоч би яка була причина, це явище вже завдало чимало клопоту місцевим жителям. Через неї вже обрушилася частина шосе, а сім’ї, що живуть поблизу від тріщини, починають евакуюватися, побоюючись за свою безпеку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button