Екологія

Темпи танення льодовиків в цьому столітті будуть більшими, ніж за останні 12 000 років

Якщо людське суспільство різко не обмежить викиди парникових газів, темпи втрати льоду в Гренландії в цьому столітті значно перевищать всі показники за останні 12 000 років. Такі результати нового дослідження вчених, результати публікує журнал Nature.

Image by Pixabay

У дослідженні використовується моделювання крижаного покриву, щоб зрозуміти минуле, сьогодення і майбутнє льодовикового щита Гренландії. Вчені використовували нові детальні реконструкції древнього клімату для створення моделі і підтвердили її відповідність реальним вимірам сучасних і стародавніх розмірів льодовикового покриву.

Сучасний занепад льодовикового щита розглядається в історичному контексті, підкреслюючи, наскільки екстремальними та незвичайними можуть бути прогнозовані втрати в XXI столітті.

«По суті, ми так сильно змінили нашу планету, що темпи танення крижаного покриву в цьому столітті будуть більшими, ніж все, що ми бачили при природній мінливості крижаного покриву за останні 12 000 років», – пояснює Джейсон Брінер, доктор філософії і професор геології Університету в Коледжі мистецтв і наук Буффало. Брінер керував спільним дослідженням, координуючи роботу вчених з різних дисциплін і інститутів.

«Якщо світ сяде на масивну енергетичну дієту відповідно до сценарію, який Міжурядова група експертів зі зміни клімату називає RCP2.6, наша модель передбачає, що швидкість втрати маси гренландського льодовикового щита в цьому столітті буде лише трохи вище, ніж все, що відбувалося в минулому, за останні 12 000 років, – додає Брінер. – Але більш тривожним є те, що при сценарії з високими викидами RCP8.5 швидкість втрати маси щита може приблизно в чотири рази перевищувати найвищі значення, що спостерігалися в умовах природної мінливості клімату за останні 12 000 років ».

Він і його колеги говорять, що результати підтверджують необхідність того, щоб країни в усьому світі вжили заходів зараз, щоб скоротити викиди, уповільнити скорочення крижаних щитів і пом’якшити підвищення рівня моря. Дослідження значною мірою фінансувалося Національним науковим фондом США.

У дослідженні взяли участь фахівці з моделювання клімату, дослідники керна льоду, фахівці з дистанційного зондування і дослідники палеоклімату з UB, Лабораторії реактивного руху НАСА (JPL), Вашингтонського університету (UW), Обсерваторії Землі Ламонта-Доерті Колумбійського університету (LDEO), Університету Каліфорнія, Ірвін (UCI) і інші установи.

Image by Flickr/Glacier/Prins Christian Sund, Greenland

Ця багатопрофільна команда використовувала сучасну модель крижаного покриву для моделювання змін в південно-західному секторі Гренландського крижаного щита, починаючи з початку епохи голоцену близько 12 000 років тому і тягнучись на 80 років до 2100 року.

Вчені перевірили точність моделі, порівнявши результати моделювання з історичними даними. Змодельовані результати добре узгоджуються з даними, прив’язаними до фактичних вимірів льодовикового покриву, зробленим із супутників і аерофотозніманням в останні десятиліття, а також з польовими дослідженнями, які визначають стародавні межі льодовикового покриву.

Хоча проєкт був зосереджений на південному заході Гренландії, дослідження показують, що зміни швидкості танення льоду там, як правило, тісно пов’язані зі змінами по всьому крижаному покриві.

За словами Брінера, це дослідження робить важливий внесок, створюючи графік минулого, сьогодення і майбутнього Гренландського льодовикового щита, і його результати протвережують.

«У нас є довгострокові графіки зміни температури, від минулого до сьогодення до майбутнього, які показують вплив парникових газів на температуру Землі. І тепер вперше у нас є тривалий графік впливу цієї температури – у формі танення крижаного щита Гренландії – від минулого до сьогодення та майбуття. Це відкриває очі на ситуацію », – робить висновок Брінер.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button