Земля

Основні показники придатності планети для життя

Planeta-zyttiaВизначити чи придатна планета для життя можна на підставі сукупнусті факторів, таких як її маса, орбіта, обертання, геохімічний склад і т.д. Придатними до життя зазвичай вважаються планети, що мають схожу з Землею масу і силікатні гірські породи. Відповідно, газові планети абсолютно непридатні для життя у зв’язку з тим, що вони не мають твердої поверхні.

Основним показником придатності планети для життя є її маса. Так, планети з дуже маленькою масою найменш придатні для життя. На них занадто мала гравітація, щоб утримати атмосферу, звідси погана тепловіддача та ізоляція, що зовсім не захищає планету від впливу сонячної радіації і метеоритів.

Маленькі планети також швидко втрачають накопичену енергію від материнської зірки. Як наслідок, припиняється вулканічна і сейсмічна активність, що призводить до неможливості підтримувати необхідну температуру.

Мінімальна маса планети придатної для життя становить 0.3 від маси Землі.

Однак маса – не єдиний фактор, що сприяє зародженню життя. Важливо, щоб її обертальні та орбітальні характеристики були стабільні. Зміна сезонних температур також відіграють важливу роль. Вона повинна бути м’якою. Якщо у планети буде відсутній кут нахилу осі, це призведе до відсутності пір року. Якщо ж нахил буде занадто сильний, це загрожує різкою зміною сезонних температур. Також важливо, щоб швидкість обертання планети навколо своєї осі була досить високою. Так само як те, що найкраще для вашого відпочинку в садку підійдуть шатры, які захистять вас від палаючого сонця чи непогоди.

Хімічний склад не менш важливий. Для підтримки життя на планеті мають бути присутні кисень, водень, вуглець і азот, а також сірка і фосфор, що беруть участь у формуванні ДНК і РНК. Вода є основою для життя на планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button