Технології

Біопаливо готовить удар по нафтовим державам

Вчений підрахував, що необхідно для того, щоб біопаливо почало впливати на світовий ринок енергоресурсів. Економіку Росії може підірвати всього 1,2 млн. гектарів американських орних земель.

При досягненні певної щорічної кількості виробленого біопалива, нафта різко подешевшає, що відіб’ється на економіці нафтовидобувних країн, зокрема Росії. Вчений, футурист, фахівець з нанотехнологій, науковий консультант і випускник Стенфордського Університету Брайан Ванг (Brian Wang) підрахував, якої продуктивності необхідно досягти, щоб біопаливо могло конкурувати з нафтою і в кінцевому підсумку знизити вартість вуглеводневої сировини.

Наскільки реальним є масштабний перехід на біопаливо, зокрема етанол? Перш за все, потрібно врахувати, що споживання палива сильно відрізняється від країни до країни, через що всього кілька країн можуть кардинально змінити суть енергетичного ринку. Простіше кажучи, 15% етанолу в Китаї, це зовсім інші обсяги пального, ніж 15% етанолу в Ліхтенштейні. Те ж стосується і виробництва. Сьогодні в промисловому виробництві паливного етанолу лідирують Бразилія і США, які разом узяті в 2010 році виготовили 87,8%, а в 2011 році 87,1% загальносвітової кількості етанолу. При цьому в Бразилії виробляється 5,57 млрд галонів (21,1 млрд. літрів), що складає 24,9% від щорічного загальносвітового виробництва паливного етанолу.

Треба відзначити, що і споживання енергоресурсів таке ж нерівномірне. У світі щодня споживається більше 85 млн. барелів нафти (більше 30 млрд. барелів на рік). З цієї кількості США споживають більше 20 млн. барелів на день (більше 7 млрд. барелів на рік). Для порівняння: Росія споживає близько 3,1 млн. барелів нафти на день.

Зрозуміло, що найбільше на світовий ринок здатні вплинути США і частково Бразилія. При цьому американці лідирують і за споживанням палива: у 2012 році вони споживали 134 млрд. галонів (507,2 млрд. літрів) бензину, в якому містилося близько 13 млрд. галонів (49,2 млрд. літрів) етанолу (суміш з 9 , 7% етанолу). Таким чином, навіть з урахуванням підвищення витрати палива за рахунок меншої енергоємності етанолу, американці відмовилися від 87 млрд. галонів (32,9 млрд. літрів) бензину.

В даний час наша цивілізація щорічно споживає близько 600 млрд. галонів бензину (це 2271 млрд. літрів). Виходячи з цієї кількості, 10-15% палива типу етанол-бензин потребуватиме від 60 до 90 млрд. галонів (227,1 – 340,7 млрд. літрів) етанолу. Але головне, якщо виробляти етанолу більше, то автовиробники почнуть випускати багатопаливні мотори, так звані FlexFuel-мотори, які можуть працювати на бензині, чистому етанолі або їх суміші. У підсумку споживання етанолу ще більше зросте, а нафти навпаки знизиться. Крім того, синтетична біологія може «подарувати» технології, які дозволять безпосередньо виробляти дизельне паливо, що ще більше знизить споживання нафти. Як приклад можна навести технологію Joule, яка за допомогою мікроорганізмів і сонячного світла виробляє паливо з вуглекислого газу.

Впровадження подібних технологій і вдосконалення існуючих, вже в найближчі десятиліття дозволять виробляти до 25000 галонів біопалива на акр (близько 200 тис. літрів на 1 гектар). Виходить, що для виробництва 75 млрд. галонів (283,9 млрд. літрів) на рік потрібно площа в 3 млн. акрів – це всього 1,2 млн. гектарів або 12, 1 тис. кв. км. Це площа Чорногорії.

Зауважимо, що найбільша в світі площа орної землі знову ж таки припадає на США – 179 млн. гектарів. Судячи з усього, американці без особливих проблем можуть виділити 2-3 млн. гектарів під біопаливо і завдати серйозного удару по світовому ринку нафти. Для цього у американського уряду є всі можливості, включаючи фінансове стимулювання фермерів, адже продовольча криза країні, яка викидає половину продуктів у сміттєвий кошик, не загрожує. Іншим країнам, особливо тим, хто сидів на «нафтовій голці», варто всерйоз замислитися над даною проблемою: поки виробництво біопалива росте повільно, і є час грамотно розпорядитися нафтовими прибутками, які вже через кілька десятиліть різко підуть на спад.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button