Всесвіт

У порівняно з «однолітками» Сонце виявилося набагато слабкішим

Нові дослідження показують, що ми не дуже добре знаємо нашу власну зірку. Останні спостереження за небесними тілами схожими на Сонце показали, що наша зірка менш активна, принаймні, на даній стадії свого життя.

У порівнянні зі своїми однолітками, Сонце має меншу яскравість і має значно нижчу активність сонячних плям. Цей цікавий результат може мати наслідки для майбутнього нашого життя на цій планеті.

Ми знаємо, що Сонце трохи відрізняється по яскравості через свої 11-річні цикли. Цикл починається у спокійний період, коли сонячне магнітне поле вирівняне між полюсами. Але оскільки екватор обертається швидше полюсів, він витягає магнітне поле. Це призводить до підвищеної активності, сонячних плям і змінної яскравості. Але, приблизно через 11 років, магнітне поле знову вирівнюється, полюси перевертаються, і зірка повертається у спокійний період.

Розуміння активності Сонця, дає нам можливість прогнозувати його майбутнє. Щоб встановити, як поводилася зірка в минулому, вчені звертаються до історії життя на Землі. По концентрації різних елементів в кільцях дерев, крижаних ядрах і копалин дослідники відстежують сонячну активність через тисячоліття.

Ми знаємо, що Сонце було більш менш настільки ж активно, як і зараз, протягом останніх 9000 років. Однак зазирнути ще далі в минуле ми не можемо, тому вченим важко сказати як поводило себе Сонце раніше і чи є його нинішній рівень активності тимчасовим. Цілком можливо, що Сонце вже тисячі років знаходиться в стані спокою, і ми маємо спотворене уявлення про зірку.

Саме тому дослідники вирішили звернутися до інших зірок подібних Сонцю. Протягом чотирьох років астрономи вивчали деякі ділянки неба за допомогою телескопа Kepler, це дозволило їм обчислити швидкість обертання десятків тисяч зірок, реєструючи провали яскравості, пов’язані з появою і зникненням плям.

Дослідники вибрали зірки з періодами обертання від 20 до 30 днів (період обертання Сонця складає 24,5 доби), і в підсумку отримали 369 зірок, порівнянних з Сонцем за кольором, масою, складом, віком, температурою і швидкості обертання.

Потім вони порівняли мінливість яскравості цих небесних тіл з Сонцем. Результати були очевидні. Коливання нашої зірки були дуже слабкими в порівнянні з іншими. Енергія коливань інших зірок була в п’ять разів сильніше, ніж у Сонця.

MPS / hormesdesign. de Порівняння активності Сонця і іншої зірки

Але не всі зірки мають помітні сонячні плями, а швидкість їх обертання не може бути зареєстрована. Для ширшого порівняння команда зміряла Сонце з 2500 зірками з невідомими швидкостями обертання. У цьому випадку Сонце проявило себе у вигіднішому світлі.

Важко точно сказати, що це означає. Вчені припускають, що існує незрозуміла різниця між зірками з відомим і невідомим періодом обертання. Тіла з відомими швидкостями показують фундаментальні коливання активності, на які здатне Сонце. Це означає, що наша зірка була надзвичайно слабкою протягом останніх 9000 років, і що можливо якось рівень її коливань зросте.

Проте зараз немає причин для занепокоєння. У найближчому майбутньому немає ніяких ознак такої сонячної «гіперактивності». Навпаки, протягом останнього десятиліття Сонце виявляло себе досить слабким, навіть за своїм власним низькими стандартами.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»