Різні цікавинки

Порошкові вогнегасники

У побуті ми намагаємося облаштувати кожну кімнату максимально зручно. Рідше згадуємо про питання безпеки. Сьогодні вогнегасники зустрічаються далеко не в кожній квартирі, але задуматися про ймовірність загоряння на кухні вартує, адже плита і проводка нерідко стають причинами пожежі. У даній статті ми розглянемо, як користуватися вогнегасником порошковим.

12-12-14-foto-550x412-1

Що гасить порошковий вогнегасник?

Даний вид використовується для первинного гасіння в побутових умовах пожеж класу А (тверді речовини), В (плавлячі тверді тіла або горючі рідини) і С (горючі гази). Також до призначення порошкових вогнегасників відносяться електроустановки, які знаходяться під напругою до 1000 В.

Порошкові вогнегасники рекомендується використовувати в легкових або вантажних авто, для комплектації протипожежних щитків на різних хімічних об’єктах, а також для гасіння обладнання на підприємствах, в офісах або побутових об’єктах.

Принцип роботи порошкового вогнегасника

Робота такого вогнегасника заснована на застосуванні енергії стисненого газу, яка витісняє вогнегасну речовину. Контроль цього робочого тиску здійснюється за допомогою шкали індикатора: на зеленому полі цей тиск в нормі, при попаданні стрілки на червоне поле тиск знижений.

Якщо все в нормі, то при висмикуванні чеки направляють сопло або рукав на вогнище спалаху, потім натискають на ручку пускового пристрою. При цьому відкривається прохідний клапан і під дією тиску вміст вогнегасника через сифонну трубу подається на місце пожежі.

Правила користування порошковим вогнегасником

Завжди уникайте механічних пошкоджень корпусу. При роботі ніколи не направляйте струмінь у бік людей, що близько стоять. Попередньо потрібно перевіряти рівень тиску. Не можна допускати попадання вологи або прямих сонячних променів на порошкові вогнегасники, тому використовуйте http://www.tehalt.ru/ в темних та сухих місцях, таких як кладовка у вашій квартирі. Також не можна розташовувати корпус поблизу нагрівальних приладів.

Перед тим, як користуватися вогнегасником порошковим, необхідно перевірити наявність чеки, вона обов’язково повинна бути опломбована. Якщо все нормально, висмикуємо чеку і направляємо струмінь на вогнище спалаху. При необхідності можна закривати і відкривати випускний клапан багаторазово.
Завжди стежте за терміном придатності порошкового вогнегасника. Якщо довгий час він зберігався в приміщенні, то при необхідності може і не спрацювати. Щороку потрібно робити технічну діагностику, перезарядку.

Склад порошкового вогнегасника

Порошки складаються з дрібних мінеральних солей з додаванням спеціальних речовин, які запобігають злежуванню. Для гасіння використовують карбонати і бікарбонати калію, хлориди калію і магнію. В якості добавок від злежування застосовують нефелін, кремнійорганічні з’єднання і стеарати металів.

У різних архівах або музеях не рекомендують використовувати порошковий або будь-який інший вогнегасник через те, що склад порошку дуже складно відмити з поверхонь після гасіння.

Пристрій порошкового вогнегасника

Будь-яка модель складається з сталевого балона, запірно-пускового пристрою, рукава, індикатора тиску, сопла і сифонної трубки. Корпус і пусковий пристрій запускають газогенератор. Після натискання на пусковий важіль вичікують приблизно п’ять секунд і потім починають гасити пожежу.

Тип вибирають згідно з технічними характеристиками порошкових вогнегасників. У них вказані вогнегасна здатність, вага балона, габаритні розміри, робочий тиск і час подачі ОТВ. Також в технічних характеристиках порошкових вогнегасників зазначений тип: переносний, пересувний. Для кожного об’єкта є рекомендації з вибору того чи іншого типу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button