Різне

Що таке сайт? Для чого він потрібен? Як створити сайт

У всіх нас є, що сказати цьому світу. І якщо в недалекому минулому можливість висловитися публічно була лише у обраних, то тепер це під силу будь-кому. Досить створити свій інтернет-сайт – і ось у вас вже є майданчик для того, щоб донести свої думки до слухача.

17-02-15-foto-600x450-1

Що таке сайт

Слово “сайт” позначає місце в мережі Інтернет, де зберігаються електронні документи різного формату, об’єднані одним доменним ім’ям або IP-адресою. Якщо спробувати пояснити, що таке сайт простіше, то можна уявити Інтернет як бібліотеку, а сайт як книжку в ній, яка завжди зберігається на одній і тій же полиці, на певному місці.

Це постійне місце на полиці дозволяє працівникам книгосховища без проблем знайти потрібний екземпляр і видати його відвідувачеві.

Різниця між книгою і сайтом в тому, що весь зміст веб-сторінки – електронні файли, і їх формат більш різноманітний, ніж наповнення паперових сторінок. Так, наприклад, книга не може містити відео-матеріал або гіперпосилання, здатні вказати нам на іншу книгу по темі. А в усьому іншому наше порівняння цілком коректно. Приклад книги на полиці в бібліотеці цілком пояснює, що таке веб-сторінка в Інтернеті.

Створення сайту. З чого починати?

Тепер, коли ми вже уявляємо собі, що таке сайт, можна починати роботу по його створенню.

Що потрібно зробити в першу чергу? Зрозуміти з усією певністю, що ви хочете сказати світу. Буде це сайт-візитка або офіційний сайт, форум або соціальний блог. Іншими словами, поставити перед собою конкретну мету. Запитайте себе, для чого вам потрібен цей інтернет-ресурс, і не обмежуйтеся відповіддю типу “щоб гроші заробляти”. Це все одно, як якщо на питання “В чому сенс життя?” відповідати: “А от!”

Можна просто сісти за стіл або комп’ютер і скласти список проблем, які ви хотіли б вирішити за допомогою власного веб-ресурсу. Повірте, найпотрібніші сайти в Інтернеті починалися саме так.

Наприклад, ви непогано розбираєтеся в темі виховання дітей. І у вас вже є досвід написання хороших коментарів у різних соціальних мережах з цього питання. І навіть виходить робити відмінні фотографії своїх і сусідських діток. Цього може виявитися достатньо для створення сайту.

Але якщо ви не поставите перед собою конкретну мету, наприклад, домогтися того, щоб відвідувачі вашої інтернет-сторінки замовляли вам фотозйомку своїх діток з наступним оформленням унікальної фотокниги з добрими і смішними підписами під кожним кадром, то ви не зможете створити необхідну структуру сайту. І вже тим більше не зможете заробляти за допомогою нього.

Отже, починаємо з визначення конкретної мети, якої ми хочемо досягти за допомогою нашої веб-сторінки.

Крок другий: визначаємо цільову аудиторію

Цільова аудиторія – це коло осіб, яким буде адресована інформація з вашого сайту. Погодьтеся, що різним людям потрібні різні теми для обговорення. І циніка-тінейджера цікавить зовсім не те ж саме, що хвилює бабусю-пенсіонерку. Люди розрізняються за віком, статтю, соціальним статусом, духовним потребам, нарешті. Намагатися надати інформацію, яка була б однаково цікава всім – невдячне заняття. Тому, перед тим як створити свій сайт, потрібно чітко визначитися, кому буде призначене все, що ви збираєтеся на ньому розміщувати.

У нашому прикладі з ресурсом, розповідають про те, що ви готові радувати публіку прекрасними фотокнигами з чудовими смішними текстами, абсолютно точно визначено, що наш сайт призначений для батьків, готових зробити такий чудовий подарунок для себе і своїх близьких. Такий підхід допоможе нам визначитися зі стилем і естетикою сторінки.

Крок третій: продумуємо дизайн

Це очевидно: офіційний сайт якої-небудь рок-групи повинен виглядати дещо інакше, ніж той, який будуть читати тихі пенсіонерки. Різниця може бути в багатьох деталях: колірне рішення головної сторінки, стиль тексту та ілюстрацій, кількість сторінок і рівень гіпертекстових посилань, що забезпечують навігацію.

Звичайно, найважливіше продумати точний для вирішення вашого надзавдання дизайн головної сторінки. Адже саме на неї будуть заходити потенційні читачі вашого блогу по посиланнях, розміщеними вами на інших інтернет-ресурсах. І що таке сайт, який ви створили, їм повинно бути зрозуміло з першого погляду. Якщо головна (домашня) сторінка буде нездатна заявити тему і спрямованість вашого ресурсу, то відвідувач піде шукати інші, благо Інтернет сприяє цьому. Тому має сенс витратити якийсь час на те, щоб до того, як створити свій сайт, продумати деталі “зовнішності” вашого майбутнього дітища.

Продумали? Тоді крок четвертий: вирішити, хто буде робити сайт

Власне, відповідей на це нехитре питання рівно два: або “хтось”, або “я сам”.

У першому випадку вам доведеться запастися деякою кількістю грошей, щоб заплатити вибраному агентству яке займається http://sait.ua/ або приватній особі за розробку проекту сайту і втілення його в життя. Плюс до монет, радимо запастися чималим терпінням, щоб зуміти в деталях розповісти розробнику про свої плани, уявлення і мрії, і змиритися з тим, що половину з описаного вами він зрозуміє і втілить в життя трохи інакше. Будьте готові до того, що гроші, терпіння і смирення вам будуть потрібні не один раз.

Трохи інакше виглядає процес створення сайту власними силами. Яким би комом він не вийшов, все одно, як будь-який первісток, він буде чудовий у ваших очах.

А довести його до досконалості потрібно тільки час і бажання. Ну і, мінімум знань, які швидко купуються завдяки великій кількості інформації в Інтернеті. Знайти в Мережі відповіді на нагальні питання типу “що таке сайт”, як правильно його приготувати і з чим подати, можна завжди.

Припустимо, ви вирішили робити сайт самостійно

Порядок дій може бути наступним:

Вибираємо доменне ім’я та хостинг. Те й інше разом буде позначати адресу сайту. Тобто якщо повернутися до нашого прикладу з книгою в бібліотеці, то хост – це номер полки, де стоїть книжка, а доменне ім’я – це власне назва шуканого літературного твору. Назва, тобто доменне ім’я, має бути мовним і незабутнім. А хостинг можна вибрати будь-який з наявних. Якщо ви серйозно підходите до справи, то шукати краще, заручившись рекомендаціями досвідчених користувачів.

Потім потрібно визначитися з CMS або, як кажуть в Мережі, “двигунець” сайту. CMS (Content Management System) – це інформаційна система або комп’ютерна програма для управління вмістом вашого сайту. Вони також бувають безкоштовними, і для новачка краще саме такий варіант. Крім того, вибирати, якщо ви робите перші кроки в Сайтобудуванні, потрібно движок з простим, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і досить при цьому розкручений. Останнє майже обов’язково, тому що вам обов’язково потрібно “техпідтримка” у вигляді різних форумів і груп у соцмережах. Виходячи з цих умов, для недосвідченого користувача можна порекомендувати CMS Joomla або WordPress.

Вибираємо тему сайту, або іншими словами шаблон. Їх безліч, і між нами кажучи, вибір цей нелегкий. Шукайте безкоштовний варіант і пробуйте на тестових піддоменах своєї веб-сторінки.

А далі наповнюємо сайт контентом …

Крім творчості – наповнити сайт контентом, вам належить виконати ще багато рутинної і нецікавої роботи. Мова про те, що потрібно докласти чимало зусиль для того, щоб про ваш сайт дізналися в Інтернеті ті, кому він буде цікавий. Так, розібравшись з внутрішніми можливостями вашого движка, пишемо статті, розміщуємо їх на своєму ресурсі, знімаємо фото і відео.

… І оптимізуємо його під пошукові системи

Вся справа в тому, що навіть найбільш чудові статті, написані грамотно і в прекрасному стилі, роботи пошукових систем можуть не бачити. І вам доведеться вчитися писати так, щоб потрапити в алгоритм їх понять про те, що в цьому житті добре і важливо, а що – ні. Ця хитрість – навчитися писати так, щоб і людям було цікаво, і машинам, і називається внутрішньою оптимізацією сайту.

Ви просто зобов’язані будете навчитися складати семантичне ядро свого ресурсу, підбирати й органічно вставляти в текст ключові слова і фрази, за якими потім вас і знайдуть ваші вдячні читачі і глядачі.

А крім цього, сайт потрібно змусити працювати

Перше, що треба зробити, – провести тепер уже зовнішню оптимізацію. Тобто ваш ресурс потрібно буде зареєструвати в різних пошукових системах і каталогах, щоб прискорити його індексацію і підвищити займане ним місце при пошукових видачах.Что це означає? Говорячи сленгом просунутого користувача Інтернету, ресурс треба розкрутити. Тобто провести хорошу, грамотно сплановану рекламну кампанію. Щоб сайт, визначення його тематики і спрямованість контенту стали відомі світу.

Друге – ненав’язливо прокричати про нього у всіх, доступних для вас соціальних мережах і форумах. І тільки після цього можна впритул зайнятися монетизацією ваших праць.

Ліричний постскриптум

Якщо після читання цієї статті у вас пропало бажання робити свій сайт і з’явилося бажання пошуків більш швидкого заробітку в Інтернеті, то згадайте просту істину …

Зробити гарний, комусь потрібний ресурс – це творча, що приносить задоволення робота. А можливий швидкий заробіток – це, м’яко кажучи, несерйозно. Швидкі гроші – це майже завжди афера, яка не дає нічого ні розуму, ні серцю. Ось і вирішуйте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button