Різні цікавинки

Для чого потрібні циркуляційні насоси для систем опалення

Застосування циркуляційного насоса

Для опалення приватного будинку необхідно створювати свою автономну систему обігріву. Крім того, багато людей відмовляються від малоефективного центрального опалення в багатоквартирних будинках і встановлюють власні системи на основі замкнутого контуру з центральним нагрівальним приладом. При цьому для забезпечення постійного руху рідини усередині них достатньо природного тиску, що викликається нагріванням і, відповідно, розширенням. Однак для підвищення продуктивності і зниження втрат необхідно використовувати циркуляційні насоси для систем опалення.

12-12-14-foto-550x341-1

Принцип, за яким працюють подібні насоси, дуже простий. Вони встановлюються в розрив системи обігріву і включаються в її контур. Обертання лопатей або вала робочого органу насоса створює підвищений тиск, який значно прискорює переміщення рідини в трубах і радіаторах. Саме такі насоси виробляються компаніями Grundfos, Wiesmann, Wilo та іншими професійними представниками ринку опалювальної техніки.

Коли в опаленні будинку або квартири застосовуються http://voltar.com.ua/, його ефективність значно збільшується. Підвищення швидкості руху рідини означає, що вона не встигатиме остигати навіть при завершенні повного циклу переміщення. У свою чергу, це дає можливість повністю усунути зони, які погано прогріваються, і які зазвичай знаходяться у верхніх точках контуру, а також в його кінцевій ділянці, де відбувається його з’єднання з нагрівальним приладом.

У підсумку зменшуються втрати, і знижується навантаження на джерело тепла, що дозволяє зменшити витрату палива в розрахунку на квадратний метр. Витрати, які необхідні для удосконалення системи обігріву, повністю перекриваються вигодою, отриманою від зниження витрат на паливо і зменшення зносу котла або електричного нагрівача. Крім того, циркуляційні компресори обов’язкові для нормального функціонування систем опалення з великою протяжністю трубопроводів.

Види циркуляційних насосів

У зв’язку з особливостями умов роботи насосів в системі опалення в них застосовується виключно роторно-лопатева схема побудови. Насоси мембранного типу не можуть використовуватися через високу температуру в системі, а зубчасті й інші схеми – унаслідок низької щільності використовуваної рідини. Робочим органом, яким оснащені циркуляційні компресори, служить вал з лопатями. Вони нагнітають рідину в трубопровід, створюючи підвищений тиск. Оригінальним варіантом також є застосування зубчатого вала, який використовується в насосах датської компанії Grundfos.

В системах опалення застосовуються два основних типи насосів, які розрізняються можливістю циркуляції рідини всередині їх корпусу. Найбільш досконалою конструкцією є насоси з сухим ротором, що мають надійне торцеве ущільнення валу. Завдяки цьому рідина не потрапляє всередину, і єдиною деталлю, яка контактує з нею, є ущільнення.

Недолік таких насосів – це схильність до швидкого перегріву, що призводить до необхідності створення додаткової системи охолодження. А також неможливість збірки агрегату в невеликому корпусі.

Більш поширеними є насоси з мокрим ротором, в яких вода вільно проникає всередину корпусу, охолоджуючи електромотор і зменшуючи тертя рухомих частин. Саме такий принцип лежить в основі популярних агрегатів Grundfos серіі U / UP / UPS. Такі пристрої більш компактні, проте їх деталі швидше зношуються, що знижує їх довговічність.

Ротор насосів «мокрого» типу може виготовлятися з:

  1. оцинкованої сталі – найменш міцний варіант;
  2. бронзи або латуні;
  3. керамічного композиту – дороге, проте дуже надійне рішення.

Встановлення насоса

Визначившись з вибором агрегату, необхідно знайти оптимальне місце для його установки. Виходячи з того, що в більшості випадків в квартирах і приватних будинках застосовуються системи на основі мокрого ротора, найкраще знайти ділянку недалеко від спадаючого трубопроводу розширювального бачка. Тут тиск буде максимальним, що забезпечить відмінну продуктивність пристрою. Далі необхідно сформувати конструкцію трубопроводу насоса з байпасом.

Трубопровід повинен включати в себе сам байпас з клапаном для усунення повітряних пробок, а також фітінг з кульовим краном, куточки для підбиття води із системи до насоса і фільтр, який вловлює дрібні частинки, які можуть руйнувати насоси.

У більшості випадків агрегат кріпиться до трубопроводу за допомогою різьбових з’єднань. Сам процес монтажу може бути пов’язаний з певними труднощами. Однак при використанні підібраного рознімного різьблення, яке застосовується в насосах Grundfos, установка не зажадає великої кількості часу і зусиль.

Перед тим як встановлювати насоси опалення, необхідно повністю злити всю рідину з системи і провести її прочищення. Це необхідно для того, щоб пристрій не було пошкоджено грубими частинками, сформованими з накипу або інших відкладень. Потім циркуляційні компресори монтуються в трубопровід в горизонтальному положенні для забезпечення постійного контакту з водою і зниження зносу. Всі з’єднання повинні оброблятися герметиком для усунення проривів рідини і розгерметизації системи.

Автоматизація обігріву приміщення

Максимальна ефективність опалення досягається в тому випадку, коли в його системі використовуються насоси з автоматизованим управлінням.

Такі пристрої різних торгових марок досить часто можна зустріти на нашому ринку професійної техніки. Пристосовуючись до умов навколишнього середовища, подібні агрегати регулюють свою продуктивність, надаючи тим самим вплив на ефективність системи опалення в цілому і на рівень витрати палива зокрема.

Найбільш просунуті моделі не вимагають ніякого обслуговування. Їх електроніка дозволяє розпізнавати зміни умов навколишнього середовища при зміні дня і ночі, а також сезонів року. Такі насоси в поєднанні з автоматичними нагрівачами дають можливість повністю забути про будь-яке регулюваннях опалення після його монтажу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button